Lavrov állítja: Ha komoly ajánlat érkezik, Moszkva kész tárgyalni
Az orosz külügyminiszter szerinte nincsenek olyan vezetők, akik képesek lennének a választási ciklusokon túl látni.
Az orosz külügyminiszter szerinte nincsenek olyan vezetők, akik képesek lennének a választási ciklusokon túl látni.
Trump nem indult, de a trumpizmus nagyot bukott múlt héten az Egyesült Államokban, a szektásodott Republikánus Párt veresége azonban egyáltalán nem meglepő, ha megvizsgáljuk, hogyan változott a szélsőjobboldal az elmúlt években. A radikálisok világszerte észlelték, hogy vissza kell lépniük egyet, hogy ne idegenítsenek el senkit – most Amerikán a sor. A kakukktojás azonban az a Magyarország, ahol úgy tűnik, semmi sem túl sok a szavazóknak, és semmi nincs, amit ne merne megtenni a kormány.
Az orosz külügyminiszter a diplomáciai szolgálatra felvett végzős diákok előtt tartott beszédet.
Vlagyivosztokban szólalt fel az orosz elnök, ahol ismét megfejtette a világot.
A Nyugat megingatta az európai biztonság rendszerét, és ágyútölteléknek használja Ukrajnát – jelentette ki az Ukrajna ellen háborút indító Vlagyimir Putyin orosz elnök a X. Moszkvai Nemzetközi Biztonsági Konferencia résztvevőihez intézett keddi beszédében.
A házelnök azt is mondta, hogy a szemünk előtt zajlik Európa öngyilkossága.
Az ukrajnai eseményekhez Oroszországnak semmi köze – mondta az orosz elnök.
Oroszország külügyminisztere kijelentette, hogy Moszkva a Kínával való kapcsolatok fejlesztésére fog összpontosítani, bár kész meghallgatni a nyugati javaslatokat is a kapcsolatok helyreállításáról.
Nyugdíjasklub helyett pezsgő és fiatalos helynek látja új üzemeltetője a Centrál kávéházat, ahol egyszerre él tovább a grand café hagyománya és a száz évvel ezelőtt itt tanyázó írók, hírességek újító szelleme. De hogyan is érnék ezt el, és hogyan kerül az asztalra egy gyűrű alakú Dobos-torta? A Centrálban jártunk.
Amíg a magyar jobboldal – hasonlóan a szerbhez – identitását csupán történelmi sérelmekből, vereségekből építi, a „Nyugattal“ szembeni düh marad a közös alap. A mai Oroszország iránti szimpátia ennek egyik megnyilvánulása. Vélemény.
A demokratikus nemzetközi közösség egyre bizakodóbb az ukrán válság végső kimenetele ügyében, ami jogos, de egyben veszélyes is – figyelmeztet a Financial Times külpolitikai főelemzőjének legújabb cikke.
Hatalmas változás van készülőben, mivel az EU egy éven belül kétharmaddal kívánja csökkenti az orosz gáz importját, miközben a színfalak mögött politikusok és az érintett cégek azon törik a fejüket, miként birkóznak meg a következő téllel – írja a hetilap Nagy Károlyról elnevezett véleményrovata. Gyorsan hozzáteszi, hogy nyilvánvalóan gyökeresen módosul a felhasználók magatartása, de oly mértékben, hogy akkorát a 70-es évek olajválsága óta nem látott a világ. Mint emlékezetes, akkoriban felül kellett vizsgálni az egész Nyugat életmódját.
A RIA Novosztyi állami kézben lévő orosz médiacsatornán valószínűleg véletlenül élesíthették azt a cikket, amelynek szerzője felvázolja az ukrajnai orosz győzelmet követő világot.
Az 1989-ben létező szovjet elitek viszonya a rendszerváltozásokhoz és a liberális demokráciához lehet a kulcspontja a mostani háborúnak. Elemzés Francis Fukuyama A történelem vége? című esszéje alapján.
A lengyel miniszterelnök úgy gondolja, hogy Putyin kimutatta a foga fehérjét, amikor megtámadta a független Ukrajnát. És az invázió után egyértelmű, hogy Moszkvát csak úgy lehet megállítani, ha a Nyugat szolidáris Kijevvel. Mateusz Morawiecki a Financial Times számára írt elemzésben fejti ki véleményét.
A Pekingtől felvett kölcsönök miatt pénzügyi csődök sorozata következhet be – írja a párizsi Le Monde. A pekingi Global Times szerint csak a kölcsönösen előnyös kínai-afrikai kapcsolatokat támadják az Egyesült Államok és szövetségesei.
A magyarság a történelemben mindig is küldetésének érezte, hogy híd legyen Kelet és Nyugat között - emelte ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke szombaton, amikor a Parlamentben fogadta a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus egyházi vendégeit.
A titkosszolgálatoknak mondott beszédében hidegháborús stílusban kérte fel arra az FSZB dolgozóit, hogy legyenek nagyon éberek és védjék meg a Szputnyik V vakcinát a hiteltelenítő kampánytól.
79 oldalas dokumentumon keresztül részletezik, mit vár a covid utáni időkben a világpolitikában Vlagyimir Putyin.
Nyugaton nem egyetlen igazságban hisznek, de nálunk semmi sincs úgy, mint ott. Miért is? Csizmadia Ervin írása.