Dragomán: Tóth Krisztina szívügye az olvasó gyerekek nevelése
Dragomán György megvédte a kötelező olvasmányokkal kapcsolatos véleményéért hevesen támadott író-költőt.
Dragomán György megvédte a kötelező olvasmányokkal kapcsolatos véleményéért hevesen támadott író-költőt.
Közösen oldották meg a feladatokat az online vizsgán.
A vizsgák híre lényegében egy MTI-közleményen keresztül robbant be a köztudatba.
Valamilyen digitális munkarend van érvényben az óvodák 6,4 és az iskolák 12,1 százalékában.
A tudományos akadémia szerint a modellváltásokkor több törvényi garanciát is le kell fektetni. A kuratóriumok hatáskörét több ponton is korlátoznák, a tagok rotációját pedig úgy vélik, biztosítani kell.
A Magyar Táncművészeti Egyetemnél is vizsgálják a modellváltás lehetőségét, a BME-nél, az NKE-nél és a Zeneakadémián nincs napirenden a kérdés. Az Óbudai Egyetem már indítványozta a fenntartóváltást, míg a Budapesti Gazdasági Egyetemnél még egyeztetések zajlanak a kérdésben.
Szerinte látszik, micsoda gépezet működik a háttérben, az SZFE oktatói pedig csak eszköznek használják a hallgatókat.
Az író kicsit megpiszkálta a kötelező olvasmányokat, rögtön nekiestek a kommentelők.
Vidnyánszky Attila ugyanakkor sikerről beszél, mert állítása szerint több ember fizette be a jelentkezés díját, mint tavaly. Szerinte mostanra a hallgatók is kijózanodtak.
Jagnesák Benett épp olyan élvezettel számol abakuszon, mint ahogy vadászrepülőt épít legóból. A kisfiú néhány hete nemzetközi bajnokságot nyert egy dubaji – a járvány miatt online tartott – versenyen.
A Népszava szerint a Magyartanárok Egyesületének még nem küldték el a vizsgakövetelmények tervezetét.
A gyerekeink az iskolában olvasott művekből építik fel, milyenek is a nemi szerepek – véli a költő és a két műben rémes dolgok vannak szerinte.
A szülők a gyerekek arcán elszíneződést vettek észre, így tört ki a botrány.
A versenyképes fiatalok képzéséhez új tanítási módszerek kellenek – véli az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ).
A többek között Ördög Nóra és Nánási Pál által megálmodott BPS Stúdió a Budapest School ötéves középiskolája lesz, és már a 2021/2022-es tanévben elindul. Az iskola a kreatív ipar területeit összefogva, a folyamatos, közös alkotás folyamatának megismerését állítja a képzés középpontjába.
Sokkal izgalmasabb lenne az iskola, ha a videojátékokhoz hasonló logika mentén értékelnék a diákokat. Ehhez azonban le kell mondani a kötelező dolgokról és az osztályzásról is – hangzott el egy csütörtöki konferencián.
Közel 60 százalékkal kevesebb magyar diák jelentkezett az Egyesült Királyságba idén.
A központi tantervtől és a „hagyományos” pedagógiai módszerektől eltávolodva szervezik a tanítási napokat és az oktatást a fővárosi magán- és alapítványi iskolák.
Képzést kaphat, diplomás színész viszont nem igazán lehet.
Az érettségizőknek a 2023/2024-es tanévtől kezdve már projektfeladatokkal is számolniuk kell a vizsgán.