A világ legszegényebb országaiba csak két év múlva érnek el a koronavírus elleni vakcinák
Az eddig beadott vakcinák nagyobb részét a gazdagabb országok lakói kapták. A szegényebbekhez mindössze 1 százalék jutott.
Az eddig beadott vakcinák nagyobb részét a gazdagabb országok lakói kapták. A szegényebbekhez mindössze 1 százalék jutott.
Míg Amerika és Európa morzsákat ajánl fel, és milliárdosok meg gyógyszeripari lobbik érdekeit védelmezi, a kínaiaknak és az oroszoknak más terveik vannak – és meg is tudják valósítani őket. Vélemény.
Túl lassan érnek el a vakcinák a fejlődő országokba, miközben a delta variánst már 98 országban azonosították.
Az állatokat a Zoetis nevű, kifejezetten nekik orvosságot gyártó cég vakcinájával oltották be. A készítményt nemrég engedélyezték az Egyesült Államokban.
A kimaradó időpontok miatt lassul az oltási kampány, a felhasználatlan oltóanyag pedig kárba vész.
A hetedik helyünk is gyorsan elúszhat az európai ranglistán, mert öt ország is a nyomunkban van.
A brit-svéd gyógyszercég időközben egy olyan vakcina tesztjeit is elkezdte, amely a jövőben várható koronavírus-variánsok ellen védene.
126-an vannak kórházban, 23 embert ápolnak lélegeztetőgépen.
Nem, nem keleti vakcinákkal. A flamand mentalitás és a leegyszerűsített oltási program is segített.
Egy új kutatás szerint mindkét mRNS-alapú vakcina erős immunreakciót vált ki, amely akár évekig tartó védelmet is nyújthat a koronavírus ellen.
Gárdos László szerint egy gyermekorvosnak nem kérdés, hogy egy betegséget akkor lehet legyőzni, ha a populáció egésze vagy nagyon nagy része be van oltva.
Alig pár nap és az egész EU-ban kötelező lesz elfogadni az uniós Covid-igazolványt. A hvg.hu összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen kapkodnia, ha utazni szeretne. Van azonban egy rossz hírünk: mindenképpen kapkodni fog, aki a közeljövőben utazna, mert a magyar rendszer még mindig nem működik.
A CEU klímakutatója személyes tragédiaként élte meg azt, hogy nem tudtak hatékonyan kommunikálni tudósként a hatalmat gyakorlókkal, a nyugati demokráciák pedig rosszul vizsgáztak a járványhelyzetben.
Naponta nagyjából tízezer ember kapja meg az első oltását, a hétvégén pedig ennél is sokkal kevesebben. Ez nemcsak azt jelenti, hogy nemzetközi összehasonlításban sorra érik be és hagyják le más országok a magyar oltottsági arányt, hanem azt is, hogy nagyon lassan haladunk a lazítás következő lépcsőfokaként megjelölt 5,5 milliós határ felé.
Szijjártó Péter szerint van bőven elég oltóanyagunk, így tudunk segíteni azoknak, akik nem állnak ennyire jól.
Bár senkit nem kötelezhetnek rá, hogy oltassa be magát, a fülöp-szigeteki diktátor, Rodrigo Duterte mégis választás elé állította népét: vakcinát kérnek vagy mehetnek a hűvösre.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint mindenkinek szüksége lehet újabb és újabb oltásokra a mutánsok és korlátozott idejű védettség miatt.
Több európai országban is kiszorította a korábbi mutációkat a koronavírus delta variánsa, amely a rendkívül súlyos harmadik hullámot okozó alfa (brit) mutációnál is fertőzőképesebb. Bár az eddigi adatok szerint a már használt vakcinák védelmet nyújtanak ellene, nem olyan mértékben, mint korábban, és azt is csak a második dózis után. Nagyon úgy tűnik, hogy ha meg akarjuk előzni a negyedik hullámot, ennél sokkal több beoltottra és fegyelmezettségre lesz szükség.
Az érintettek többszöri kérésre sem oltották be magukat, inkább veszélyeztették egymást és a többi beteget.
A lehetőség július 1-től lép életbe.