Mit gondol, hogyan tálalják a Fidesz-közeli lapok a Szájer-ügyet?
A Magyar Nemzet és a Magyar Hírlap hosszan ír arról, hogy Soros újra támad, de a fideszes Szájer József "házibulis" botrányáról csak nagyon visszafogottan tájékozódhat az olvasójuk.
A Magyar Nemzet és a Magyar Hírlap hosszan ír arról, hogy Soros újra támad, de a fideszes Szájer József "házibulis" botrányáról csak nagyon visszafogottan tájékozódhat az olvasójuk.
“Harminc évvel ezelőtt a kommunisták Prágában bezártak, most pedig Brüsszelben egyesek kizárnának” – reagált a vele kapcsolatos hírekre Deutsch Tamás.
A Blikk utolérte a férfit, aki állítása szerint a szervezője volt annak a brüsszeli bulinak, amelyen a Fidesz EP-képviselője, a később lemondott Szájer József is részt vett.
A jövő év elejétől a Miniszterelnökséget vezető miniszter felel az uniós források felhasználásáért.
Legalább két diplomata jelen volt azon a partin, amit a gyülekezési törvényt megsértve tartottak - sajtóhírek szerint egy brüsszeli melegbárban -, de egyelőre csak a fideszes EP-képviselő, Szájer József neve szivárgott ki a médiában, ami nem feltétlenül az újságírók, mint inkább a szivárogtató hatóságok érdeme. Kérdés, hogy az ereszcsatornán menekülő Szájer lebukása valóban egy szemfüles járókelőnek köszönhető-e vagy a történet ennél bonyolultabb. Sok múlik azon, kiderül-e majd, milyen más diplomaták érintettek még az ügyben és ők milyen nemzetiségűek.
Egészen keddig nem derült ki, miért mondott le valójában Szájer József az európai parlamenti mandátumáról. A belga ügyészség közleménye szerint Szájer egy olyan partin vett részt péntek este, amelyen rajtaütöttek a rendőrök, az ereszcsatornán menekülni próbáló képviselő hátizsákjában pedig drogot is találtak. Szájer azt állítja, a drog nem az övé.
A képviselő keze vérzett, amikor a rendőrök igazoltatták. Szájer József a korábbi közleményében azt állította, a drog nem az övé.
Szájer József azt írta, nem fogyasztott kábítószert. A gyülekezésre vonatkozó szabályokat megsértette, az ezzel járó szankciókat vállalja. Szájer vasárnap jelentette be lemondását, lelki megterhelésre hivatkozva. A buliról akkor egy szót sem ejtett. Míg Szájer azt írja, "házibuliban" volt, a belga sajtó szexpartit említett. Frissítés: a belga ügyészség megerősítette, hogy drogot találtak Szájer táskájában.
A jelek szerint a kormány, illetve a Fidesz bevédi a zsidózó, holokausztozó írást megjelentető Demeter Szilárdot, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatóját, aki kitart amellett, hogy soha egyetlen antiszemita mondatot nem írt le, és nem is gondolt. Vajon mi motiválhatta Demetert, és hogyan tarthatja mindezt elfogadhatónak?
Hány demokrata kell egy villanykörte kicseréléséhez? Sehány, mert ők csak beszélnek róla – szúr oda az agyonhasznált politikai vicc. Több kutatócsoport is vizsgálta, milyen agyi folyamatok vezethetnek a vegytiszta konzervatív vagy liberális gondolkodás kialakulásához – és közben kiderült, hogy akár az elkoptatott gegekben is lehet némi igazság.
Az amerikai magyar nagykövetségen keresztül béreltek cikkírót, aki majd “kedvező médiamegjelenést biztosít Magyarország számára az Egyesült Államokban”.
Széljegyzetek a Borgen című dán politikai filmsorozathoz. Vélemény.
Felkészültünk-e a XXI. századra? Látjuk-e a politikusok és a gazdaság válaszait a gyerekeink és unokáink jövőjét érintő kérdésekre? Lesz-e versenyképes, fenntartható és élhető Magyarország? Vélemény.
A volt jobbikos szerint Európára a szélsőséges liberalizmus jelenti a legnagyobb veszélyt.
Amikor az Index-botrány zajlott, naponta háromszor sírta el magát az énekes.
Megkülönböztetés egyiküket sem érte, sőt volt, akit inkább előtérbe helyeztek a párton belül, hogy példát mutassanak a Fidesznek – így vallottak mindennapjaikról melegségüket nyíltan felvállaló ellenzéki magyar politikusok egy keddi kerekasztal-beszélgetésen. Ettől függetlenül nem gondolják, hogy ajtóstul kellene rontani a házba, előbb a társadalommal kell megértetni, miért fontos az esélyegyenlőség. Kormányra kerülésük esetén azonban az Isztambuli Egyezményt azonnal ratifikálnák és eltörölnék a tavasszal elfogadott 33-as törvényt.
A 3 napos képzésre 18 és 30 év közötti fiatalokat várnak.
A szerkesztőség a jelek szerint elszánt, egységesen, talpon állva akarja befejezni a küzdelmet, de az elmúlt napok drámái mutatják, hogy a nyugodt újságírói munkához való visszatérés hiú ábránd. Vélemény.
De nem csak a Fideszben, minden pártban ez a nézőpont az uralkodó. Még akkor is ez a felfogás élvez előnyt, ha csak a nőket kérdezik erről.