Egyik ellenzéki párt sem tart Hadházyékkal október 23-án
Azzal érveltek, inkább a Színház- és Filmművészeti Egyetem ügyére koncentrálnak most.
Azzal érveltek, inkább a Színház- és Filmművészeti Egyetem ügyére koncentrálnak most.
Azt kérik, hogy „aki szívén viseli az egyetemek szabadságának ügyét”, vegyen részt a megmozduláson.
Mintegy ötezer ember vett részt a koronavírus miatt bevezetett korlátozások elleni demonstráción, köztük négyszáz radikális futballhuligán. Húsz rendőr és harminc tüntető sérült meg.
Zavargássá fajult a cseh hokiszurkolók vasárnapi demonstrációja, ahol a koronavírus-járvány miatti korlátozások ellen tiltakoztak.
Tettlegességig fajult a Trumpot támogató és ellenző tüntetők vitája.
A monarchia reformját, új alkotmány és a kormány lemondását követelik a tüntetők Thaiföld több városában.
Miután megvédték egyetemüket az SZFE diákjai és tanárai, hétfőn ellentámadásba mennek át: az Innovációs és Technológiai Minisztérium, Palkovics László tárcája előtt fognak tüntetni.
A menet a Műegyetem rakpartról indul majd, és az Urániánál ér véget.
Október 27-én ültetné asztalhoz az Európai Parlament Kulturális és Oktatási Bizottsága a budapesti barikád két oldalán állókat.
Egyre szigorúbb intézkedések bevezetésével próbálja a kormány elejét venni a tiltakozásoknak.
Szvjatlana Cihanouszkaja szerint Lukasenka most már azokkal erőszakoskodik, akik éveken keresztül voltak hűséges szavazói.
A belarusz hatóságok gumibotokkal mentek neki a demonstrálóknak, köztük nyugdíjasoknak.
A belügyminiszter-helyettes szerint azért van szükség az éles lőszerek használatára, mert radikalizálódtak a tüntetők Minszkben. Arról is beszélt, hogy kifulladóban vannak a tüntetések.
A független országgyűlési képviselők október 23-ra hirdették meg akciójukat.
Köztük összesen 43 újságíró van, a lista pedig egyre bővül.
Hét évvel ezelőtt elégedetlen devizahitelesek tüntettek volna a Cinege utcában, a miniszterelnök házánál, de a TEK lezárta az útszakaszt. Az ügyben az egyik szervező indított pert, ami itthon megjárta a közigazgatási bíróságot majd hat évig ült rajta az Alkotmánybíróság, végül a strasbourgi emberi jogi bíróság mondta ki a végső ítéletet: a magyar hatóságok megsértették az Emberi Jogok Európai Egyezményét.
A belügyminisztérium vezetését átvette egy ellenzéki politikus, a biztonsági szolgálat egykori magas rangú tisztségviselője.
A kirgiz ellenzék szerint elcsalták a hétvégi választást, ezért több tízezres demonstrációt tartottak. Tüntetők törtek be a parlamentbe és a kormány irodáiba, a korrupció miatt elítélt előző elnököt kiszabadították a börtönből.
A kirgiz erők könnygázzal és vízágyúval oszlatták a tömeget, amely úgy tartja: a vasárnapi választást elcsalták.
A rektorhelyettesi kinevezésekre válaszul újabb épületet vettek blokád alá.