#Vlagyimir Putyin


Van mitől aggódni a Trump–Putyin-csúcs miatt

Valószínűleg az amerikai-orosz viszonyt is "rendezi most és mindörökre" Donald Trump amerikai elnök, aki Helsinkiben tárgyal kora délután Vlagyimir Putyin orosz államfővel. A múltban ugyanezt tette az amerikai–kínai, az amerikai–észak-koreai és az amerikai–brit viszonnyal is, de nagyon gyorsan kiderült, hogy épp az ellenkezője történt.


Orbán tiszteletét tette Putyinnál, és vitte Csányit is

Nincs arról hír, hogy lett volna négyszemközti része a találkozónak. Az ugyanakkor érdekes, hogy Csányi Sándor az MLSZ elnökeként érdekelt a világbajnokságban, üzleti tevékenysége révén pedig Oroszországban. Kérdés, hogy a két politikai vezető találkozásánál melyik funkciójában volt jelen. A Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetésről Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője is beszámolt, s közölte a következő Putyin-Orbán csúcs szeptember 18-án lesz Moszkvában.



Orbán nagy napja: Trump vele példálódzott, mielőtt Putyin fogadja

Donald Trump amerikai elnök egy interjúban elárulta, hogy újra akar indulni az elnökválasztáson 2020-ban, és szerinte nincs senki, aki le tudná őt győzni. Az interjúban Trump szót ejt az európai migrációról is, és ezzel összefüggésben említést tesz a többi között Magyarországról.










Vajon most hol vannak Putyin hírhedt focihuligánjai?

A Kreml ura jól gondolta, hogy a labdarúgóvébére az országába látogató külföldiek csak a nekik mutatott színházat látják, nem az igazi Oroszországot. Számításai bejöttek, övé a hatalom, és őt csodálja a tömeg is – írta elemzésében a Politico híroldal.