Orbán az uniós költségvetés vétójával fenyeget
Orbán nem akarja, hogy a jogállamisági feltételekhez kössék a kifizetést.
Orbán nem akarja, hogy a jogállamisági feltételekhez kössék a kifizetést.
Kétséges, hogy az EU vezetőinek péntek reggel kezdődő, brüsszeli csúcstalálkozóján megállapodnak-e az új hétéves költségvetés és a helyreállítási alapfeltételeiről. Ez azonban távolról sem csak Orbán Viktor fenyegetéseinek tudható be.
Megoldást kerestek az uniós belügyminiszterek, hogy ne fulladjanak meg a menekültek, a V4-ek inkább vétóztak.
A V4-es egység miatt tett keresztbe a magyar kormány az EU-s 2050-es klímacélnak, állítja a VálaszOnline, Lengyelországnak ugyanis sokkal keményebb dió lemondani a környezetszennyező szénről, mint nekünk.
Szinte már gyanús, hány alkalommal vétózott meg, opponált a magyar kormány olyan határozatokat, döntéseket szövetségi rendszerekben, az EU-ban, vagy az ENSZ-ben, amelyekről elvileg konszenzus van. Csak az elmúlt másfél év történéseit vettük át, de bőven akadt mit listázni. A magyar kormány lassan az EU legnagyobb trollja címre pályázhat.
Orbán Viktor helyére ugrott be Áder János a Kossuth rádió reggeli műsorában.
Utolsó pillanatban vétóztak a magyarok, de végül felolvasták az EU nevében írt nyilatkozatot.
A bolgár kormány bejelentette szerdán, hogy Lengyelországhoz csatlakozva megvétózza a Magyarország ellen a jogállamisági eljárás keretében esetleg hozandó uniós szankciókat.
Andrzej Duda lengyel köztársasági elnök megvétózta a jövő évi európai parlamenti választást újraszabályozó törvényt, amely kiszoríthatta volna a kisebb lengyel pártokat. Az államfői vétó okát még nem tudni, mindenesetre az elnök nézetei csaknem mindenben azonosak a kormánypártéival.
Matteo Salvini Moszkvában állt ki az orosz kormány mellett.
Semjén Zsolt kijelentette: Magyarország vétózni fog a 7-es cikkelyről szóló végső szavazáskor, ha oda kerül a sor.
Diplomáciai vitáinkat vittük az OECD plénuma elé.