Bekeményítene az EU az álhírek ellen, a Facebooknak, a Google-nek és a Twitternek is jelentenie kellene
Az Európai Unió szerint átláthatóbb küzdelemre van szükség az álhírek ellen, és nemcsak az oroszok vagy a kínaiak miatt.
Az Európai Unió szerint átláthatóbb küzdelemre van szükség az álhírek ellen, és nemcsak az oroszok vagy a kínaiak miatt.
A közösségi médiában egyre többen azt terjesztik, hogy Soros György fizet azoknak a tüntetőknek, akik George Floyd meggyilkolása miatt tiltakoznak. Sorosék igyekeznek fellépni az összeesküvés-elméletek ellen.
Amerika-szerte tüntetnek a rendőri intézkedés közben elhunyt George Floyd halála miatt. A közösségi oldalakon elterjedt álhírek szerint a demonstrálókat a magyar származású milliárdos, Soros György pénzeli. A híresztelésre az üzletember szóvivője reagált.
Az Egyesült Államok elnöke szívesen és intenzíven használja – időnként nem bizonyított állításokat tartalmazó – véleményének világgá kürtölésére a Twittert. A mikroblog-szolgáltatás üzemeltetői pedig régóta küzdenek a rendszerben keringő álhírek ellen. Elkerülhetetlen volt, hogy ez a két dolog egyszer összeérjen. A Twitter lépett, Trump a szólásszabadság elfojtásáról beszél. Az elnök ellenlépést helyezett kilátásba.
Egy új kutatás rántotta le a leplet a félrevezető információk hadáról - az eredmény pedig ijesztő.
Ha valaki sokáig visel arcmaszkot, túl sok szén-dioxidot fog belélegezni, ez pedig ártalmas az egészségre. A Facebookon is terjedő állításnak némi valóságalapja ugyan van, de a Snopes tényfeltáró oldal szerint összességében nem igaz.
A gyanúsítottak valótlan tényeket közöltek a koronavírus magyarországi megjelenéséről és hatásáról.
Egy pécsi férfi a közösségi médiában rendszeresen hamis híreket posztolt a világjárványról.
Néhány héten belül minden felhasználó számára elérhető lesz a Facebook azon funkciója, amely szól, ha a koronavírus kapcsán valamilyen álhírt vagy téves információt vélünk valósnak.
Háromból legalább egy ember találkozott már álhírekkel a közösségi oldalakon egy hat országot vizsgáló, friss kutatás szerint.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hivatalos Facebook-oldalán tette világossá: nem igazak a koronavírust az 5G-vel kapcsolatba hozó hírek.
Csorbai Ferenc korábban azt mondta, Mohács a koronavírus gócpontja lehet. Azonban nincs gócpont az országban.
Az érettségik ügyében még nincs döntés.
A koronavírus-járvány kitörése nyomán megszaporodott álhírek miatt leginkább két ország okolható egy uniós jelentés szerint.
A Bestmemes nevű Instagram-oldalon többször is megosztottak egy, a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos kamu felhívást, az Instagram moderátorai azonnal lecsaptak.
Az Idea Alapítvány 13-15 éveseket tanító tanárok számára készített egy online tanfolyamot, amelynek célja a koronavírussal kapcsolatos álhírek felismeréséhez szükséges készségek fejlesztése.
Meglehetősen aktuális új számhoz készített videót a rutinos hazai punkrock-zenekar.