szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egy új kutatás rántotta le a leplet a félrevezető információk hadáról - az eredmény pedig ijesztő.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Meggyűlik a Twitter baja a platformon terjedő, félrevezető koronavírusos információkkal, hírekkel. A Fast Company számolt be arról a legújabb kutatásról, ami arra az eredményre jutott, hogy úgy tűnik, a koronavírusról posztoló Twitter felhasználói fiókok majdnem fele mögött valójában botok vannak.

A Carnegie Mellon egyetem kutatói 200 millió tweetet vizsgáltak meg, amelyeket január óta tettek közzé a koronavírusról. Ezek 45 százalékát posztolta olyan felhasználó, ami nagy valószínűséggel nem ember, hanem bot.

Árulkodó jel például, ha néhány órán belül több országból posztol az illető – ez ugyanis fizikai lehetetlenség (és akkor még az utazási korlátozásokról, lezárt határokról nem is beszéltünk). A bejegyzések célja pedig egyértelműen a téves információk terjesztése: több mint százféle narratíva terjed.

 Népszerű, hogy az 5G terjeszti a koronavírust és az is, hogy a kórházakban valójában csak próbababák vannak, hogy megtévesszék az embereket és azt higgyék, veszélyben a közegészségügy, így a kutatók is hangsúlyozzák, hogy rendkívül fontos, hogy hiteles forrásból tájékozódjunk.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!