Az Atlanti-óceánon, a dél-amerikai Tűzföld és az Antarktiszi-félsziget között fekvő Dél-Georgia szigeten landolt egy két hónapos expedíció keretében Yves Adams és csapata. A szigetnek egy egy kilométeres partszakaszára érkeztek, amely teli volt állatokkal, és a belga fotós a több ezer fókat, illetve királypingvinek százezrei között szúrta ki a sárgán világító állatot – meséli a Guardiannek.
Adamsnek hatalmas mázlija volt, mert a különös kinézetű királypingvin éppen a part felé tartott, és a férfinek volt körülbelül egy perce arra, hogy mielőtt magára haragítja a közelében tanyázó fókákat, lencsevégre kapja a madarat. Képei hatalmas szenzációnak számítanak, hiszen albínó pingvint is ritkán lát az ember, nemhogy sárgát!
Rare #Yellow #Penguin seen in #Antarctica
— Dr Darren R Flower (@DrDarrenRFlower) February 24, 2021
It has leucism: lack of melanin needed for black feathers https://t.co/JE3N54pxtg pic.twitter.com/aDt1d3wKpS
A Guardian által megkérdezett kutatók szerint ugyanis nem teljesen helyt álló az az elképzelés, hogy a lefotózott állat azért sárga, mert albínó. Hein van Grouw, a brit Természettudományi Múzeum kutatója szerint a királypingvineknél jellegzetesen a nyakuknál figyelhető meg a sárga tollazat, de valójában a hátukat, szárnyukat borító, fekete tollak alatt is folytatódik ez a réteg. Az Yves Adams által kiszúrt különös egyednél valószínűleg olyan kis mértékben termelődött a sötét színt adó melaninból, hogy nem lettek feketék a tollai, így az azok alatt lévő sárga tollazat láthatóvá vált.
Egy másik kutató, a fülöp-szigeteki Andre Chiaradia szerint a sárga szín csökkenti a madár túlélési esélyeit, mivel a fekete tollak sokkal erősebbek és lassabban kopnak, mint a világosabb színű tollazat. Ezenfelül a pingvin valószínűleg a vízben sem tud olyan hatékonyan vadászni feltűnő színe miatt, mivel nem tud "beleolvadni" a környezetébe.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: