Jónás Vera: Zsákutca azt képzelni, ha állami támogatást kapunk, akkor nem szabad beszélni

Azt már nem lehet szó nélkül hagyni zenészként sem, ha a miniszterelnök faji kérdésekről szónokol, Jónás Vera énekes szerint azonban a hazai zenésztársadalom még a katatörvény módosításával szemben sem fejtett ki elég ellenállást. A zenének sosem csak a szórakoztatás a feladata, annak tükröt kell tartania a világra. És most akár még többre is szükség lenne: akár a gitárt is le kéne tenni a nagyszínpadon. Villáminterjú Jónás Verával.







A női futball ünnepe volt az angliai Európa-bajnokság, de még az ultrák is tanulhattak belőle

„A legnagyobb női sportesemény Európában” – így aposztrofálták a vasárnap véget érő foci-Eb-t, egyelőre úgy tűnik, teljesen jogosan. A meccsek nézőszáma rekordokat döntött, a szurkolók példaértékűen viselkedtek, Anglia pedig tökéletes házigazda volt, és ugyan a tündérmesét beárnyékolja a sportban máig megbúvó szexizmus és egyenlőtlenség, vasárnap kétségtelenül új fejezete nyílt a nő labdarúgásnak.



Verstappen mennybemenetele, Leclerc pokoljárása – a hvg.hu legjobb képei a Hungaroringről

Taktikai mestermunkával alázta meg a Red Bull a kettős győzelemre készülő Ferrarit a Hungaroringen. Az olasz csapat szinte mindent elszúrt a Magyar Nagydíjon, amit el lehetett szúrni, Max Verstappen viszont újabb nyomós okot adott arra, hogy miért ő az idei év legnagyobb világbajnoki esélyese. A Hungaroring nézőcsúcsot döntött a hétvégén, és a pálya ismét meghálálta a hatalmas érdeklődést: elképesztően izgalmas futamot hozott, ami legalább annyira volt köszönhető a folyton változó időjárásnak, mint a versenyzőknek és a csapatok stratégiai döntéseinek. Fotósunk négy napon át rögzítette a Hungaroring rezgéseit, az ő képeivel tekintünk vissza a Magyar Nagydíj hétvégéjére.



Szorongat a nyár, de még szorongatóbb lesz a tél

Túl vagyunk a júliuson: a fesztiválokat, nyári programokat lassan ismét megszoktuk, de aztán kiderült, hogy a spóroláshoz, a túlélés válogatott módszereihez is hozzá kell szoknunk. Ebben a hónapban nemcsak a Pride örömére vonultak utcára az emberek, hanem a katatörvény miatti elkeseredésükben is. Visszatekintünk az Élet + Stílus és a Kult rovat júliusi cikkeire.




Elintézheti-e a pápa egy bocsánatkéréssel több mint száz év traumáját?

Justin Trudeau kanadai miniszterelnök még 2017-ben kérte Ferenc pápát arra, hogy a katolikus egyház nevében kérjen bocsánatot azoktól az őslakosoktól, akiket átnevelő iskolákban próbáltak meg erőszakkal asszimilálni. Az egyházfő bocsánatkérésére mostanáig kellett várni, és vannak, akik úgy gondolják, hogy ez túl kevés, túl későn. Az intézményekben elkövetett brutális visszaélések traumája mai napig kísérti Kanadát.