Nagy István szerint semmi nem lesz a Bábolnának szánt kormányzati kárpótlásból, amit a dögtemetőért kaptak volna
Bábolna polgármestere még ír egy utolsó levelet Orbán Viktornak, utána viszont perelnek, ha nem kapják meg az ígért pénzt.
Bábolna polgármestere még ír egy utolsó levelet Orbán Viktornak, utána viszont perelnek, ha nem kapják meg az ígért pénzt.
Tiltakozó gazdák egy adag trágyát szállítottak az EU képviseletéhez. Az Unió következő költségvetésének agrártámogatása verte ki a biztosítékot, mely fölött már a tagállami kormányok diszponálhatnak.
Válaszolt Bábolna vezetése arra a videóra, amiben Lázár János arról beszélt, hogy telhetetlen volt a polgármester, amikor az elhamvasztott 5 ezer marha miatt fizetendő kártérítésről tárgyaltak.
Csupán átmenetileg lélegezhetnek fel a kukoricával és napraforgóval foglalkozó termelők: olyan súlyos az aszály Magyarországon, hogy a napokban érkező esők csak 1-2 heti túlélést biztosítanak az őszi betakarítású növényeknek.
Az építési minisztérium szerint a település visszautasította az ajánlatot, a polgármester szerint ez „nevetséges és felháborító”.
A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.
A törökországi nagykereskedelmi árak április óta már 30 százalékkal emelkedtek.
Rekordmennyiségű kávét takaríthatnak be idén a legfontosabb kávétermesztő országok.
Egyre sósabb a Maros vize a parajdi sóbánya katasztrófája miatt. Annyira, hogy az innen kivett öntözővíz sótartalmának határértékeit is feljebb tolták, bár nem verték nagy dobra.
Brazíliában vannak az Arabica kávé termesztésének legnagyobb területei, ám a klímaváltozás miatt megváltozhat ez a helyzet.
A romániai juhhimlő-kitörés óta fokozott ellenőrzést rendelt el a főállatorvos az élő kiskérődzők szállításával kapcsolatban. Az óvatosság érhető: Magyarország 78 éve mentes a kórokozótól.
Súlyos betegség, amely gazdasági károkat is okozhat, a Romániában azonosított juhhimlő, bár viszonylag alacsony a kockázata, hogy Magyarországra is átterjedjen. A fertőzés eleve egy, a közös határtól távoli megyében ütötte fel a fejét, és a tavalyi 3 mázsányi juh- és kecskehús-behozatallal sem mondhatnánk, hogy meghatározó lenne az ágazat a két ország közötti külkereskedelemben. Azért vannak kockázatok.
Átláthatóbbá és rugalmasabbá szeretnék tenni a kerti kutak bejelentésének, engedélyezésének és ellenőrzésének folyamatát.
Több szempontból – csapadékanomália, talajszárazság – is hasonló a három évvel ezelőtti durván száraz nyárhoz az idei kiindulóhelyzet. Azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy most már a Kisalföldön is aszályos állapotok uralkodnak.
A fogyasztóvédelmi hatóság szerencsére leírta, hogy lehet felismerni a romániai szamócát.
A zálogjogosultak egy része szintén Leisztingerhez köthető.
Mezőgazdasági szempontból nem indul kedvezően a nyár: egyre fokozódik az aszály, az első hőhullám is megérkezett. A hétvégén jön egy hidegfront, de nem hoz sok csapadékot.
A szombat este kiadott kormányrendeletek szerint megszűntek a korlátozások okai.