Gyorsabban öregszik el a magyar társadalom, mint a legtöbb európai országé
Nő a várható életkor, viszont sokkal kevesebben születnek, mint akár egy évtizeddel ezelőtt.
Nő a várható életkor, viszont sokkal kevesebben születnek, mint akár egy évtizeddel ezelőtt.
Akkora mínuszok érkeznek az ipari statisztikában, hogy ahhoz képest egy időjárás-jelentés semmi.
Magyarországon 2023 vége óta nem volt ennyire nagy az infláció, a havi áremelkedés pedig 2022–2023 fordulójának legrosszabb emlékeit idézi.
A péntek reggel publikált friss adatok szerint 7725-tel kevesebb gyerek született 2024-ben, mint egy évvel korábban, 2021 óta 15 ezerrel zuhant vissza a születésszám, lakosságarányosan pedig korábban elképzelhetetlen mélypontra került. A halálozások száma ellenben alig változott.
Épp azok az ágazatok húzzák le a legcsúnyábban a magyar ipart, amelyekre a kormány feltette a gazdaság jövőjét.
4,6 százalékkal voltak magasabbak az árak a tavalyi év utolsó hónapjában az egy évvel korábbinál, ráadásul egyetlen hónap alatt is nagyot nőttek. Az élelmiszerek drágulása egyre jobban gyorsul, többet kellett fizetni a benzinért is, és már a rezsiszámítás módszertana sem nagyon segít lejjebb vinni az inflációt.
A nemzetközi használatú inflációs mutatóban nem, csak a belföldiben jöhet ki az, hogy hónapról hónapra olcsóbbá válik a gáz és az áram, ha többen férnek be a kedvezményes árat biztosító fogyasztási határ alá.
Az élelmiszerárak egy éve nem nőttek annyira nagyot, mint most, drágult a benzin is, így aztán akkora lett a fogyasztói árak növekedése, mint július óta egyszer sem.
3,6 százalékkal nőtt a bolti forgalom októberben az egy évvel korábbihoz képest, szeptemberhez viszonyítva is komoly volt a növekedés.
Az autógyártás és az akkuipar rosszul teljesített, a bajokat pedig csak tetézte, hogy megérkezett nyáron az aszály is – mutatta be a KSH, miből állt össze a minden várakozásnál rosszabb július–szeptemberi GDP-adatunk.
Az infláció 3,2 százalékosra gyorsult októberben – adta hírül a KSH. Az élelmiszerárak egyre inkább felfelé tartanak, a szolgáltató szektor még mindig nagyon drágul, az összesített szám azért lehet még mindig viszonylag alacsony, mert a benzin, a használt autó és a KSH sok vitára alapot adó módszertana szerint a vezetékes gáz olcsóbb, mint egy éve volt.
Visszaesett a magyar export és az import is, de sorozatban a kilencedik hónapot is többlettel zárta a magyar külkereskedelem.
Miközben a kormány szeretné felpörgetni a lakáspiacot, rég nem látott szintre zuhant vissza a frissen átadott lakások száma. Új építési engedélyből is kevesebbet adtak ki, mint tavaly ilyenkor.
Nemhogy nőnie nem sikerült a magyar gazdaságnak, még esett is a GDP a tavaly ilyenkorihoz képest, és másfél év után visszazuhantunk a technikai recesszióba is. A kormány sokadszor is lejjebb vitt növekedési ígéreteinek ezzel annyi, a számok még a legpesszimistább elemzők várakozásainál is rosszabbak lettek.
A gyerekek helyzete javult, az időseké viszont óriásit romlott. A KSH most kiadott anyagából az is kiderül, hogy az ország legszegényebb ötöde nem keres annyit sem, amennyi szerintük a nagyon szűkös megélhetéshez kell.
A teljes állásban dolgozó magyarok fele havonta 360 ezer forintnál kevesebb fizetést vihet haza.
Közzétette a KSH, hogyan jött ki ez az adat az augusztusi ipari termelésről.
Az egy hónappal korábbihoz és a tavaly ilyenkorihoz képest is harmatgyenge az építőipar teljesítménye. Új szerződésből pedig majdnem ötödével kevesebbet kötöttek, mint egy éve.
Amióta vezetik a demográfiai statisztikát, most először látunk olyat, hogy 80 ezer gyerek sem született az elmúlt 12 hónapban.
A teljes munkaidős alkalmazottak mintegy felénél nemigen volt biztosított a keresetből az átlagos megélhetés 2023 végén.