A Parmalat a Citigroup kezében?

A válságba jutott olasz Parmalat csődbiztosa, Enrico Bondi még a héten döntést hoz az amerikai Citigroup javaslatával kapcsolatban, miszerint ez utóbbi lenne a koordinátora a nemzetközi bankokkal folyó tárgyalásoknak.

  • unknown unknown
A Parmalat a Citigroup kezében?
A Citigroup más csődök, például az amerikai Enron vagy a Dynegy esetében komplex pénzügyi segélyezési eszközökkel igyekezett a bajba jutott vállalatok megmentésére, az úgynevezett fekete lyuk, más néven a hiányfinanszírozási módszerével.



Enrico Bondi, a Parmalat megmentésének első számú felelőse a hét végén kijelentette, hogy most a hitelező bankokhoz fordulnak áthidaló pénzügyi segítségért. A Parmalat fő finanszírozóitól, elsősorban az olasz Capitalia, Intesa és Sao Paolo IMI bankoktól azt kérné, hogy folyósítsanak egy 50 és 100 millió euró közötti támogatást, mert ez a folyó fizetések, például a bérek fizetésének teljesítéséhez szükséges.



Elsősorban amerikai bankok, továbbá a milánói ügyészség és az amerikai tőzsdefelügyelet együttesen próbálja kideríteni, mennyi pénze is van ez idő szerint a Parmalatnak. A mérlegében egyelőre mintegy 4 milliárd eurós hiányt állapítottak meg, de hogy igazából mennyi pénz hiányzik az olasz óriásvállalattól, az még megválaszolhatatlan. Emellett van a 6 milliárd euróra becsült adósság.



A Parmalat 1997. óta összesen 7,8 milliárd euró értékben bocsátott ki kötvényeket, s ezen fizetési ígérvények 80 százaléka nem olasz pénzintézeteknél lehet. A kötvényekből másfél milliárd dollárnyi amerikai befektetők kezében van (főleg a nagy befektetési bankoknál), míg becslések szerint Olaszországban 70 ezren birtokolnak ilyen értékpapírokat, a részvényesek száma pedig 40 ezer.



Az Il Sole 24 Ore című olasz lap szerint a spanyol Santander Central Hispano és a német Deutsche Banknál is megkezdik a Parmalat érdekeltségekkel fennálló kapcsolataik szövevényes szálainak kiderítését. (MTI)
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.