Tetszett a cikk?

Eredetileg július 14-én kezdődött volna a Freesoft Rt. papírjainak jegyzése a Budapesti Értéktőzsdén, de a lassan megérkező engedélyek miatt csúszhat a bevezetés. Fontosabb kérdés, hogy érdemes lesz-e venni a papírokból.

Május végén adta be tőzsdei bevezetési kérelmét a Freesoft a PSZÁF-nek, melyre a felügyelet akár már a napokban is rábólinthat - írja a portfolio.hu. A szoftverfejlesztő társaság lesz évek óta az első technológiai vállalat, amely bevezeti papírjait a börzére. A Napi Gazdaság szerint szerdán látott volna napvilágot a cég kibocsátási tájékoztatója, ám a lassan őrlő hatósági malmok miatt erre még pár napot várni kell.



Kereskedjen ezzel a hírrel a Hírbörzén!
A BUX emelkedéssel zár-e július 07-én?
A részvényjegyzés során a befektetők 180 százalékon, azaz 1800 forinton jegyezhetnek majd a Freesoft részvényeiből, személyenként névértéken maximum 250 millió forint erejéig - foglalja össze a feltételeket a Napi. A kibocsátást akkor tekintik érvényesnek, ha legalább névértéken 50 millió forint értékben jegyeztek a cég papírjaiból. A lap szerint a jegyzési ár szintjével kapcsolatban megoszlanak a szakértői vélemények. A Freesoft jelenlegi eredménytermelő képességét figyelembe véve az 1800 forint egyértelműen magasnak tűnik, számításba véve azonban a vállalkozás növekedési lehetőségeit, akár reálisnak is mondható.



A Freesoft igen komoly hangsúlyt fektet a növekedésre, a nyilvános kibocsátásból befolyó összeget is elsősorban akvizíciós célra szeretnék felhasználni - idézte a Napi Vaspál Vilmost, a társaság vezérigazgatóját. A vállalat vezetése jelenleg igen előrehaladott akvizíciós tárgyalásokat folytat két, a Freesoft portfólióját jól kiegészítő szoftvercég irányítóival. Sikeres megállapodás esetén a Freesoft árbevétele a jelenlegi 800 milliós szint többszörösére ugorhatna.



Az idei esztendőre a Freesoft optimistán tekint, és akkora árbevétel szeretne elérni, mint 1999-ben - írja a portfolio.hu. Az éves 820 millió Ft-os árbevételnek és 120 millió Ft-os EBITDA-nak a megfogalmazásakor azonban a menedzsment nem számolt az "idei évben várható akvizíciók hatásaival". A papír kockázatai között említi a lap a z állami szféra bevételeken belüli 45%-os részesedését, valamint a Freesoft 5% alatti részesedését a hazai piacon, mely a lap szerint felveti a méretgazdaságosság kérdését.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!