A négy fal között is történhet baj: hogyan biztosítsuk magunkat háztartási balesetek esetére?
 

A négy fal között is történhet baj: hogyan biztosítsuk magunkat háztartási balesetek esetére?

A szigorúbb korlátozások miatt egyre többen kényszerülnek a négy fal közé, ám ami a koronavírus-járvány miatt szükségszerű, az otthon rizikófaktor is lehet. Az első hullám során a biztosítók több háztartási balesetről számoltak be az átlagosnál, ez várhatóan a jelenlegi korlátozások során sem lesz másként. Ha a balesetek többsége nem is védhető ki, az anyagi vonzataira biztosan fel lehet készülni – ebben segítenek a Bank360.hu elemzői.

Bank360.hu Bank360.hu










Kornai János: Magyarország sosem volt tartósan demokrácia
 

Kornai János: Magyarország sosem volt tartósan demokrácia

Logikusan azt kell feltételeznem, nincs remény arra, hogy Magyarország a közeli jövőben demokrácia lesz, de a reményt sohasem szabad feladni – mondja Kornai János, a Harvard és a Budapesti Corvinus Egyetem professor emeritusa, akinek legutóbbi írásait Töprengések címen a HVG Könyvek adta ki.

hvg.hu hvg.hu


25 éves mélyponton volt az egészségügyi büdzsé, mielőtt jött a járvány
 

25 éves mélyponton volt az egészségügyi büdzsé, mielőtt jött a járvány

A magyar állam uniós összehasonlításban sportra kiemelkedően sokat, egészségügyre viszont az egyik legkevesebbet költötte a járvány előtt. A sokéves alulfinanszírozás eredménye többek közt a krónikus munkaerőhiány. A járvány miatt 2020-ban negyedével-harmadával több pénz ment el egészségügyre, a legtöbb ugyanakkor a részben fölösleges eszközbeszerzésre.