szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kötelező gépjármű-felelősségbiztosításokkal kapcsolatos jogszabálysértések miatt 800 ezer forint felügyeleti bírságot szabott ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a Groupama Biztosítóra - tette közzé a PSZÁF szerdán.

A felügyelet a Groupama Biztosító Rt.-nél lefolytatott célvizsgálat során megállapította, hogy a társaság nem tájékoztatta a Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó Nyilvántartó és Választási Hivatalát, illetve a megszűnő szerződések üzembentartóit a szerződés megszűnéséről. A csekkeket nem az előírt határidőben küldte ki ügyfeleinek, s nem rendelkezik a panaszügyek kezelésére megfelelő nyilvántartási rendszerrel.

A PSZÁF a kötelező gépjárműfelelősség-biztosítássokkal kapcsolatos jogszabálysértések miatt 2003 októberében 7 millió forint, 2004 júliusában 1 millió forint bírsággal sújtotta az akkor még Európa Biztosító néven működő céget. Tavaly júniusban a PSZÁF határozatában megállapította, hogy a társaságnál pénzügyi szükséghelyzet áll fenn - a biztosító szavatoló tőkéje nem éri el a törvényben előírt minimumot - s kötelezte a tulajdonost a tőkehelyzet rendezésére. A Groupama Rt. tőkéjét 2004. június 22-én 1,8 milliárd forinttal megemelte 100 százalékos tulajdonosa, a francia Groupama csoport.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gazdaság

A biztosító nagy, én kicsi vagyok: extrém biztosítási csalások

Valamiért egyre többen gondolják úgy, hogy a legkönnyebben a biztosítótársaságok átverésével juthatnak nagy vagyonhoz, így aztán meglehetősen bizarr, olykor morbid bűntettekkel próbálják kicsalni a pénzt a cégektől. Nemrég egy szívsebész bukott le, aki 750 egészséges embert műtött meg, csak hogy kiszámlázhassa az operáció költségeit a biztosítóknak.

Pénzügyek

Biztosítási csalások

Olykor csapatok szerveződnek biztosítási csalások lebonyolítására, máskor viszont becsületes ügyfelek esnek el a jogos kártérítéstől amiatt, hogy a biztosítótársaságok a kicsit is gyanús ügyekben nem fizetnek, pereskedésre kényszerítve ezzel a károsultakat.