Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A változó idők jele, hogy az IBM magyarországi internet oldaláról automatikusan a www.lenovo.com oldalra irányítják azt, aki információkat akar kapni a "kék óriás" személyi számítogépeiről (pc). Az IBM pc üzletágát szőröstül-bőröstül felvásárló kínai Lenovo – jelenleg a világ 3. legnagyobb személyi számítógép gyártója - immár a magyar piacon is aktivizálja tevékenységét: itteni képviseletének irányításával szakbolt hálózatot létesít, új termékekkel jelentkezik, miközben változatlanul magas minőséget és permanens innovációt ígér.
Bemutatkozott a sajtónak a
Liu a Lenovo alapító-elnöke John Joyce IBM alelnökkel kicseréli a megállapodás dokumen- tumát 2004 decemberében Pekingben. © AP |
Gottlieb elmondta: az IBM-ből mindent megtartanak, ami jól működött. A Lenovo öt évig használhatja az IBM márkanevet, az IBM saját forgalmazásra Lenovo pc-ket fog vásárolni, , és - megfelelő díjazás ellenében - továbbra is világszerte nyújtja pénzügyi és szervizszolgáltatásait. Ez érvényes Magyarországra is, ahol a tervezett szakbolthálózat keretei között e szolgáltatásokat is igénybe lehet majd venni.
A hongkongi tőzsdén jegyzett Lenovo Group Ltd. - hosszas jogi procedúra után -az idén májusban vásárolta meg az IBM személyi számítógépeket gyártó részlegét. A világ legnagyobb információtechnológiai cége éves forgalmának egytizedét - tavaly 9 milliárd dollárt - hozó üzletágát 1,75 milliárd dollárért vehette meg az évi 3 milliárd dollár forgalmú, pekingi és hongkongi székhelyű vállalat- írta meg a HVG
Kína legnagyobb számítógépgyártója (nevét tavaly változtatta Legendről Lenovóra: a „Le”-hez hozzábigyesztették az újdonságot jelentő latin “novo”-t) 600 millió dollárt készpénzben, 650 milliót pedig részvényben fizetett, továbbá átvállalta az amerikai óriás pc-üzletágának 500 milliós adósságállományát. Az IBM 18,9 százalékos részesedést szerzett a Lenovóban, a „kék óriás” pc- üzletágának menedzsereit, kutató-fejlesztő gárdáját a kínaiak átvették. Stephen Ward, az IBM előző üzletág-igazgatója lett a Lenovo New York-i vezérigazgatója, a céget korábban vezető Jang Jüan-csing pedig az elnöki székbe ülhetett.
A Legendet a Kínai Tudományos Akadémia 11 műszaki szakembere alapította 1984-ben, 200 ezer jüannal. Vezetőjük a kínai Katonai Műszaki Főiskolán 1966-ban radarmérnöki diplomát szerzett, a kulturális forradalom éveiben kitelepített Liu Csuan-cse lett. (A cégalapító ma már a párt legfelső vezetésében is jó kapcsolatokkal rendelkezik) A cég székhelye eredetileg egy kis bungaló volt Pekingben, onnan szervezték importált IBM számítógépek és HP nyomtatók árusítását szerte az országban, miközben kifejlesztették az első kínai gyártású alaplapot.
1988-ban a Legend megalapította hongkongi testvérvállalatát, 1990-ben pedig Pekingben piacra dobta saját, Legend márkanevű pc-jét, s kezdte meghonosítani Kínában a számítógép házi használatát. Nyolc éve tartja piacvezető pozícióját Kínában, részesedése eléri a 27 százalékot. Az eladott pc-k számát tekintve a Lenovo - Japánt kivéve - Ázsiában is első, a piac 13 százalékát uralja. A céget 1994 óta jegyzik a hongkongi tőzsdén - miközben többségi tulajdonosa ma is az Akadémia. Négy éve részvényei bekerültek a Hang Seng tőzsdeindexet meghatározó papírok közé.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.
A fesztivál így is elkezdődik.