szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 858,01 pontos csökkenéssel, 19 703,66 ponton zárt szerdán, a keddi záró értékhez képest ez 4,17 százalékos gyengülés.

A részvénypiac forgalma szerdán 42,32 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz viszonyítva. Farkas Róbert, a Takarékbank Rt. részvénykereskedési igazgatója elmondta: gigantikus forgalom volt a BÉT-en, a tőzsde történelmének második legnagyobb forgalma. Kiemelte: több mint ezer pont esésben is volt a tőzsde a nap során, a vezető papírok mindegyike esett. A Mol és az OTP forgalma továbbra is kiemelkedő volt, mindkét papír több mint 5 százalékot veszített értékéből, több mint 15 milliárdos forgalommal.

Az elemző szerint egyértelmű a külföldi tőkekivonás a BÉT-en, ami nemcsak Magyarországot érinti, hanem regionálisan is jellemző. Az összes feltörekvő piacon brutális pénzkivonás történt, ezzel párhuzamosan a devizák is gyengültek. Hozzátette: a környező piacokon kisebbek, 3 és 4 százalék közöttiek az esések.

Farkas Róbert szerint ez a nap nem sok jót vetít előre a hét további részére. Elképzelhető, hogy ezeken az árszinteken már lesz egy-két vevő, kiderül, hogy a tőkekivonás folytatódik-e vagy sem - tette hozzá. Az elemző rámutatott: újra 20 000 pont alatt van a BUX, de éves szinten még mindig 5 000 pont az emelkedés, vagyis az idei emelkedést megfeleződött két hét alatt.

A Mol árfolyama 1 030 forinttal, 5,05 százalékkal 19 370 forintra csökkent, a forgalma 15,51 milliárd forint volt. Az OTP papírjaival 17,04 milliárd forint értékben kereskedtek, a részvény árfolyama 365 forinttal, 5,08 százalékkal 6 825 forintra esett. A Richter 33 305 forinton fejezte be a kereskedést, ez 1 345 forinttal, 3,88 százalékkal alacsonyabb, mint az előző napi záró érték. A Magyar Telekom árfolyama 1,7 milliárd forintos forgalomban 15 forinttal, 1,59 százalékkal 931 forintra csökkent.

Távol a történelmi csúcstól

A múlt héten csütörtökön és pénteken összesen több mint 8 százalékkal esett vissza a BUX értéke. Ezt követően hétfőn némi pozitív korrekció következett, ami azonban törékenynek bizonyult, és kedden délután már ismét eladási hullám indult el a piacon. Míg a csökkenés rendre magas, 40 milliárd forinthoz közelítő napi forgalmat indukált, addig a hétfői emelkedés mindössze 18 milliárd forintos forgalmat hozott.

A BUX az év eleje óta kilenc hónap alatt 60 százalékot emelkedett, újabb és újabb történelmi csúcsokat döntve. Ez alatt 14 700 pontos szintről 23 700 pont közelébe jutott. Az eddigi legmagasabb értékét október 4-én érte el, ekkor 23 672 ponton állt az index. A csúcshoz képest szerdáig mintegy 17 százalékot esett vissza a BUX értéke.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

A tőzsdeelnök levele Gyurcsánynak

Nyílt levéllel fordult a miniszterelnökhöz Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde elnöke, amelyben azt kéri, illetve javasolja Gyurcsány Ferencnek, hogy a Budapest Airport Rt. privatizációha részben az értéktőzsdén keresztül valósuljon meg.

MTI Gazdaság

Jó hírt kapott a tőzsde, emelkedést várnak

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 274 pontos emelkedéssel, 23671 ponton zárt kedden. A Magyarország adóskockázatáról zárás után érkezett hír miatt az elemzők további emelkedést várnak.