A zlotyval együtt gyengült a forint

Gyengült a forint ezen a szerdán is a bankközi devizapiacon, mint március 8. óta minden szerdán. Fél négy tájban az eurót 265,40/50 forinton jegyezték, több mint egy forinttal a keddi 264,30/40-es szint felett.

  • MTI MTI
A zlotyval együtt gyengült a forint
A forint 39 bázisponttal 5,99 százalékra gyengült a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. Az eurót 265,30 és 266,70 forint között, viszonylag szűk sávban jegyezték a nap folyamán, a forgalom alig érte el az átlagos szintet. 

A forint reggel volt a leggyengébb, a 266,70-es euró jegyzés azonban több mint egy forinttal maradt el a 268 forintos előző szerdai csúcstól. A gyenge nyitás jórészt az izlandi és a lengyel valuta esésével volt összefüggésben a kereskedők szerint, a nap további részében azonban gyakorlatilag folyamatosan erősödött a forint.

A dollár kismértékben erősödött a nemzetközi piacokon, Budapesten délután 216,06/22 forinton jegyezték, szemben a keddi 215,70/216,00 forinttal. 

Csütörtökön a lengyel szavazás a parlament feloszlatásáról, és az Európai Központi Bank kamatdöntése fogja meghatározni a kereskedés menetét. A zlotyval együtt tovább gyengülhet a forint, az eurót a kamatvárakozások erősítik. 

A forintpiacon az overnight és a tomnext kamat mintegy 10 bázisponttal 5,90/6,10 százalékra emelkedett, a hosszabb lejáratokon nem volt igazi aktivitás. 

Az állampapírok másodpiacán a nap első felében 4-7 bázisponttal emelkedtek a hozamok, délután azonban a forint erősödésével párhuzamosan gyakorlatilag a keddi szintre mentek vissza, de a 3-10 éves lejáratokon továbbra is masszívan 7 százalék felett maradtak. A kora délután publikált referenciahozamok 3-7 bázisponttal nőttek keddről: a hároméves 7,25, az ötéves 7,19, a 10 éves 7,14 százalék lett.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.