szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 191,28 pontos emelkedéssel, 23 012,19 ponton zárt csütörtökön, a szerdai záró értékhez képest ez 0,84 százalékos erősödés.

Az átlagosnál kissé nagyobb, 27,6 milliárd forintot kitevő részvényfogalomban a Magyar Telekom kivételével az összes vezető részvény erősödött. A BUX május 16. óta először zárt 23 ezer pont felett, Soós Frigyes, az OTP Bank üzletkötője szerint az eddig 21-22 ezer pont között ingadozó BUX most "magasabb osztályba lépett", az ingadozási sáv 22-23 ezer pont közé tevődik át. A szakember a nap kereskedéséből kiemelte, hogy a napok óta gyengébben emelkedő Mol csaknem két százalékkal, az indexet meghaladó mértékben drágult.

Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Rt. értékpapír üzletágvezetője kiemelte, hogy az OTP 7200 forinton is járt a nap folyamán, s bár innen visszacsúszott a banki papír, mégis 7 000 forint felett zárta a tőzsdei kereskedést.

Üzletkötők elmondták, hogy az Általános Értékfogalmi Bank továbbra is a vásárlói oldalt szaporította, az Erste Bank, a Kereskedelmi és Hitelbank, a Cashline Brókerház is az OTP részvény vevői között volt.

Az OTP 35 forinttal, 0,50 százalékkal 7.065 forintra emelkedett, a bankpapírral 14,2 milliárd forint értékben kereskedtek. A Mol árfolyama 400 forinttal, 1,92 százalékkal 21 200 forintra erősödött, az olajrészvényre 7,8 milliárd forint értékben születtek üzletek.

A Richter 2,6 milliárd forintos forgalomban 745 forinttal, 1,57 százalékkal 48.100 forintra erősödött. Az Egis árfolyama 370 forinttal, 1,18 százalékkal 31.700 forintra nőtt. A Magyar Telekom papírok 905 forintot értek záráskor, 10 forinttal, 1,09 százalékkal kevesebbet, mint szerdán, forgalmuk egy milliárd forintot tett ki.

A kis és közepes részvények árfolyammozgását tükröző index, a BUMIX értéke 0,02 százalékkal, 0,53 ponttal magasabban, 2362,24 ponton zárt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Csökken a tőzsde forgalma augusztusban

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvénypiacán augusztusban kétszeres árfolyamértéken számolva 825 milliárd forintnyi üzlet született, ami 19,4 százalékkal elmarad a júliusi forgalomtól - derül ki a brókercégek jelentései alapján készült BÉT összesítésből.

MTI Gazdaság

Jól nyithatnak az európai tőzsdék

Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok hétfőn óvatos emelkedéssel kezdenek, folytatva a pénteki irányzatot, amelyet az indított el, hogy Ben Bernanke Fed-elnök csütörtöki előadásából a piacon a Fed további jóindulatára következtettek kamatügyben.

hvg.hu Gazdaság

Külföldiek kezén vannak a legjelentősebb tőzsdei részvények

A Magyar Nemzeti Bank nyilvánosságra hozta az egyes tulajdonosi szektorok értékpapír-befektetéseinek alakulását az idei első félévben. Ebből kiderül, hogy a külföldi befektetők és a nagybankok játszák a főszerepet, de bizonyos értékpapírokból a magyar lakosságnak is jelentős részesedése van.

MTI Gazdaság

Mi várható csütörtökön a tőzsdén?

A feltörekvő piacok számára továbbra is kedvező a hangulat Herczenik Ákos, a Takarékbank elemzője szerint, így délutánig folytatódhat az emelkedés a Budapesti Értéktőzsdén is csütörtökön. A BUX akár 150-200 bázisponttal erősödhet - mondta a szakember.

MTI Gazdaság

Tőzsdenyitás: nyugat-európai börzék újra lejtőn

A nagy nyugat-európai részvénypiacok fő mutatói a pénteki kiigazítás után hétfőn folytatták útjukat lefelé. Az irányzatot az olaj- és nyersanyagipari cégek részvényei adják meg: az Anglo American és a Rio Tinto bányavállalat a réz és az arany olcsóbbodása miatt, a BP és a Shell a kőolaj árvesztesége miatt vesztett hétfő reggel, 1-1 százalék körüli mértékben, lehúzva a fő mutatókat.