szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az osztrák versenytárs, az OMV újabb állítása bizonyult félrevezetőnek, miután csütörtökön az illetékes EU-biztos bejelentette, hogy nincs szándékában semmilyen intézkedést javasolni az egy részvény-egy szavazat ügyében az Európa Parlamentnek - mondta Ferencz I. Szabolcs, a Mol Nyrt. kommunikációs igazgatója.

A szóvivő utalt arra, hogy az OMV korábban azt hozta nyilvánosságra, miszerint legkésőbb 2009-ben el kell törölni a 10 százalékos szavazati korlátot, amelynek értelmében a Mol tulajdonosainak szavazati aránya nem haladhatja meg a 10 százalékot, függetlenül attól, hogy mekkora részvényhányaddal rendelkeznek, mert Magyaroszágnak is alkalmazkodnia kell az uniós szabályokhoz. Hozzátette, az OMV nemcsak ezzel kapcsolatban tanúsított félrevezető magatartást, hiszen korábban a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete piacbefolyásolásért 25 millió forintra büntette meg, s a magyar Önszabályozó Reklámtestület etikai bizottsága is súlyosan etikátlannak minősítette az osztrák olajcég Mollal kapcsolatos hirdetéseit.

Az Európai Bizottság kétévi küzdelem után lemondott az egy részvény-egy szavazat követeléséről a részvénytársasági gyakorlatban. - Nincs szándékomban semmilyen intézkedést javasolni az egy részvény-egy szavazat ügyében - tájékoztatta a belső piacért felelős biztos, Charlie McCreevy az Európai Parlamentet.

Az EU-bizottság efféle meghátrálása nem gyakori, a mostani bejelentés mégsem volt túl nagy meglepetés, miután májusban McCreevy hivatala maga hozta nyilvánosságra azt a nemzetközi felmérési eredményt, amelyből kiderült, hogy "nincs olyan gazdasági jel, amely ok-okozati összefüggésre utalna az arányossági elvtől való eltérés és a társaságok gazdasági teljesítménye között". - Mivel nincs gazdasági érdek, és a tagállamoknak megvannak a saját kulturális hagyományaik, nincs szükség európai szintű intézkedésre - erősítette meg a bizottság szóvivője is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A Templeton értékteremtőnek tartja az OMV és a Mol egyesülését

A Templeton Asset Management befektetőház azért támogatja az OMV osztrák és a Mol magyar olajipari konszern egyesülését, mert értékteremtőnek tartja a fúziót, amely az ellátás biztonságának erősítését is szolgálná - közölte Mark Mobius, a cég elnöke szombati bécsi sajtóértekezletén.

MTI Világ

Családon belüli válság az OMV-Mol-ügy?

Az OMV-Mol ügy fejleményeiről, az egymással ütköző érvekről és ellentétes érdekekről, az osztrák-magyar kapcsolatokat megterhelő egyéb vitatémákról közölt - interjúkkal tarkított - többoldalas írást a Profil című osztrák magazin hétfőn megjelent számában.

MTI Gazdaság

Tárgyalni akar a Mol a jelentősebb befektetőivel

A Mol Nyrt. az OMV nyilvánosságra került félrevezető állításai miatt tárgyalásokat kezdeményez jelentősebb befektetőivel azért, hogy a magyar társaság álláspontját is megismerjék az ügyben azok, akiben bármilyen aggály merült fel a magyar cég magatartását illetően - mondta Ferencz I. Szabolcs, a Mol kommunikációs igazgatója hétfőn.