szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Danuta Hübner, az Európai Bizottság regionális politikáért felelős biztosa szerint Magyarország jó példaként szolgálhat a többi EU-tagállam számára a kohéziós politika keretében lehívható források felhasználása terén.

Hübnernek az EP regionális fejlesztési bizottságában elhangzott beszámolóját Harangozó Gábor (MSZP) európai parlamenti képviselő idézte, eszerint Magyarország forráslehívó képessége kiváló, és már elindult jó néhány, a nemzeti hatóságok által előzetesen jóváhagyott projekt.

A közelmúltban megjelent felmérések szerint a 12 új EU-tagállam között Magyarország az első az uniós források felhasználása terén. Hazánk egyelőre nem veszített semmit azzal, hogy az EU a források elköltésének idejét három évről kettőre csökkentette az új költségvetési periódusra - áll a közleményben.

Eszerint Harangozó úgy gondolja, hogy "a 2007-13 közötti uniós fejlesztések sikeres megvalósításához, Magyarország vezető pozíciójának megőrzéséhez a kohéziós támogatások terén továbbra is szükség van a nemzeti ellenőrzési rendszer erősítésére, monitoring-kapacitás fejlesztésére". A képviselő "egyetért a biztossal abban, hogy a végrehajtási szinten javítani kell a dokumentáltságot, és a közbeszerzési eljárások szabályos, átláthatóság elvének megfelelő lebonyolítását".
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Vállalkozás

Korrupciós botrányok uniós pénzek elosztásánál

Az NFÜ 2007 első három negyedévében az Európai Csalásellenes Hivatal (OLAF) magyarországi irodájának 46 olyan, 10 ezer euró feletti esetet jelentett, amelyek kapcsán szabálytalanságot vizsgált. Ezek a vizsgálatok 29 ügyben állapítottak meg valóban szabálytalanságot. Ezeknek az ügyeknek a lezárásaként az Ügynökség szeptember végéig 780 millió forint visszafizetését rendelte el.

MTI Gazdaság

Elégtelen az uniós pénzek ellenőrzése a tagországokban

Az Európai Unió mezőgazdasági kiadásainak, valamint a belső felzárkóztatást szolgáló pénzeszközeinek felhasználási ellenőrzése sok esetben "számát és hatókörét tekintve elégtelen, és gyakran minőségileg sem megfelelő" - állapította meg a tavalyi EU-költségvetés ellenőrzésekor az EU számvevőszéke.