szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Megkezdődött a kereskedés a legújabb tőzsdei termékekkel, a certifikátokkal a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) szerdán – jelentették be a forgalmazók szerdán.

Az osztrák Erste Bank AG és a Raiffeisen Centrobank által kibocsátott certifikátok magyarországi forgalmazói az Erste Befektetési Zrt. és a Raiffeisen Bank, amelyek az árjegyzését is vállalták.

A certifikátot megvásárló befektető egy olyan értékpapírhoz jut, amely egy mögöttes termék – leggyakrabban részvényindex, nyersanyag, devizák – árának változását követi – ismertette Pál Árpád, a BÉT vezérigazgatója. Szavai szerint a certifikát olcsó, könnyen kereskedhető befektetési típus, elszámolása forintban történik, adózása pedig a részvényekhez hasonló kedvezményeket élvez.

Ráner Géza, az Erste Befektetési Zrt. vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy a Magyarországon bevezetett kilenc certifikát mögött három alaptermék, a DAX index, az arany és a WTI amerikai könnyűolajfajta áll. Az egyes értékpapírok lehetőséget adnak a tőkeáttétel nélküli befektetés mellett az árfolyam emelkedésére, illetve csökkenésére spekuláló tőkeáttételt biztosító kereskedésre is.

A Raiffeisen Bank által forgalmazott hat certifikát a Brent típusú olaj és az arany árának, továbbá európai és amerikai tőzsdeindexek értékének változását követi - ismertette Szabó Ferenc, a bank vezérigazgató-helyettese. A DJ EUROSTOXX 50 certifikátban az euróövezet 50 vezető részvényének ármozgása jelenik meg. A CECE-certifikát cseh, magyar és lengyel részvények indexeit tartalmazza, a SETX certifikát mögött pedig a szlovén, a horvát, a román és a bolgár tőzsdeindexek állnak. Az S and P 500 certifikát ötszáz amerikai blue chip részvény ármozgását tükrözi.

Mindkét forgalmazó képviselője hangsúlyozta, hogy a most bevezetett certifikátokat kezdőcsomagnak szánják, és rövid időn belül készek újabb hasonló értékpapírok bevezetésére a Budapesti Értéktőzsdén. Az Erste Bank AG mintegy 1300, a Raiffeisen Centrobank pedig mintegy 1800 darab certifikát kibocsátója.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

BÉT: hektikus kereskedésben a régiótól elmaradva erősödött az index

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 776,61 pontos emelkedéssel, 23.857,26 ponton zárt csütörtökön. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 3,36 százalékos emelkedés. Az OTP 6,71 százalékkal 7 950 forintra erősödött, a Mol 1,60 százalékkal 22 605 forintra drágult.

MTI Gazdaság

BÉT: mínuszban zárt az index

A hétfőhöz hasonlóan lényegében kedden is stagnálás jellemezte a Budapesti Értéktőzsdét: a BUX 61,14 ponttal 0,26 százalékkal 23 744,08 pontra csökkent.

MTI Gazdaság

BÉT: emelkedő Magyar Telekom és Mol

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 62,20 pontos csökkenéssel, 25.827,74 ponton zárt csütörtökön, az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 0,24 százalékos gyengülés.

MTI Gazdaság

BÉT: negatív hangulat miatt esett az index

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 446,45 pontos csökkenéssel, 23 395,79 ponton zárt kedden, az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 1,87 százalékos gyengülés.

MTI Gazdaság

BÉT: negatív hangulat a bankszektorban

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 282,50 pontos csökkenéssel, 23.475,45 ponton zárt csütörtökön, az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 1,19 százalékos gyengülés.

MTI Gazdaság

BÉT: csökkentek az árfolyamok

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 357,93 pontos csökkenéssel 24 526,79 ponton zárt kedden, az előző napi záró értékhez képest ez 0,44 százalékos gyengülés. A részvénypiac forgalma 17,77 milliárd forint volt, a vezető részvények csökkentek az előző kereskedési napi záráshoz viszonyítva.

MTI Gazdaság

BÉT: ismét pluszban, 0,36 százalékon a BUX

Fordulatot vett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a BUX, a hétfői és a múlt heti 3 százalék feletti esés után kedden 23 454,13 ponton zárt az index, ami 0,36 százalékos, 85,19 pontos erősödés az előző naphoz képest.