szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

A 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa program beruházási költségvetését megközelítő összeget, azaz mintegy 35 milliárd forintot költenének a baranyai megyeszékhelyhez tartozó István-aknai, egykori bányaipari terület hasznosítására –írta kedden az Új Dunántúli Napló.

A pécsi István Akna. Még nem látszik a luxus
© geocaching.hu
Az elképzelések szerint a tizenegy ingatlanból álló együttesben ötcsillagos szálloda, konferenciaterem, uszoda, wellness-egység, kétszáz szobás idősek otthona, négyszintes garázs, háromszáz lakásos lakópark és egyebek mellett magánklinika is helyet kapna. A megvalósításhoz szükséges engedélyek beszerzése folyamatban van.

Páva Zsolt, a pécsi közgyűlés ellenzéki Fidesz-KDNP frakciójának vezetője hathatós szabályozás kidolgozását szorgalmazta a gazdasági bizottság legutóbbi ülésén a város ingatlanértékesítéseivel kapcsolatban. Kiderült ugyanis, hogy az önkormányzat által 2006-ban a Peterdy 36 Kft.-nek 210 millió forintért értékesített területet jelenlegi tulajdonosa, a Szent István Park Kft. egymilliárd forintért tervezi eladni az E.M.B. Első Magyar Beruházási Zrt.-nek – olvasható a baranyai napilapban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A beruházások volumene 2,5 százalékkal csökkent egy év alatt

A nemzetgazdasági beruházások volumene az idén a III. negyedévben – az előzetes számítások alapján – 2,5 százalékkal maradt el az előző év azonos időszakitól – közölte a Központi Statisztikai Hivatal. Folyó áron a beruházások teljesítményértéke 1119,6 milliárd forint volt.

hvg.hu Vállalkozás

Milyen beruházásokra ad pénzt az EU?

Hetvenegy kiemelt beruházás támogatásáról döntöttek, melyek megvalósításához összesen 135 milliárd forintot ítéltek oda. Pontosan milyen projektekre pályáztak sikerrel?

hvg.hu Dél-Alföld

Fürdőberuházás Szegeden: sikertörténet vagy ingatlanbiznisz?

A kormány kiemelten támogatott projektté nyilvánította a szegedi fürdőfejlesztést, így a városnak már pályáznia sem kell a biztos 3 milliárdos uniós támogatásra. A költségek másik felét a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels Zrt. adja, míg az önkormányzat a telekkel szállna be a beruházásba. A városvezetés sikertörténetről, míg az ellenzék újabb MSZP-s ingatlanbizniszről beszél.