Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Uniós szakértők jelenleg tanulmányozzák azt a tervet, hogy a sivatagi napsütés energiájával termeljenek áramot az EU számára.
A brit The Guardian jelentése szerint egy barcelonai tudományos fórumon az Európai Bizottság energiaintézetének egyik munkatársa úgy becsülte, hogy a szaharai és közel-keleti sivatagokban képződő napenergia mindössze 0,3 százalékának „befogásával” egész Európa energiaigénye fedezhető lenne.
A kutatók dolgoznak a terven, de az már biztos, hogy ez hosszú évek munkája és nagy beruházások nyomán lenne csak megvalósítható: ha sikerül beindítani a programot, 2050-re már 100 gigawatt kapacitás termelhetne áramot Európa számára, mintegy 450 milliárd font beruházással; ez több mint a jelenlegi összes brit áramtermelés.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Donald Trump hangsúlyozta, hogy az iráni atomlétesítmények bombázása nem jelenti azt, hogy az USA háborúban állna. Évtizedek óta érvelnek hasonlóan amerikai elnökök, s alkotmányjogi értelemben az USA 1942 óta nem üzent hadat senkinek.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.
A kerti növényeinket károsító baktériumok és gombák esetében is igaz a mondás, sárkány ellen sárkányfű kell és nem permetszer.