Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A dollár erősödésével párhuzamosan gyengül a forint. A budapesti bankközi devizapiacon kedd délelőtt tíz órakor 237,90/238,00 forint volt az euró árfolyama, ami egy forinttal több a hétfői értéknél. A reggeli kereskedésben 237,20 és 238,25 volt az eurójegyzés szélső értéke.
A kereskedők elmondták, hogy a régió minden devizája azonos trendet követ, az euró/dollár keresztárfolyam változásának minden rezdülésére egyformán reagál: a dollár gyengülésére erősödéssel, a dollár erősödésére gyengüléssel.
A nemzetközi piacokon az amerikai deviza folyamatosan erősödik: az euró/dollár árfolyam tíz órakor 1,49 körül alakult, de 1,4820 is volt a reggeli órákban. Így a dollár is erősödött a forinthoz képest Budapesten: az árfolyama 159,70/80 forint volt tíz órakor, de korábban járt 160 forint felett is; hétfőn délután 157,85/95 forinton jegyezték.
A bankközi forintpiacon csendes, visszafogott kereskedés mellett a forint gyengülése ugyan kissé emeli a kamatszintet, de ez sem okoz igazán jelentős elmozdulást. Az O/N kamatszint 8,50/60 százalékon alakul, és ezen a szinten kötnek üzleteket fél és egy évre is.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.
A Bayern München támadója a csontját törte, és még a szalagjai is megsérültek.