Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Várhatóan napokon belül az Európai Unió képviselői is aláírják, ezt követően pedig hatályossá válik az EU Magyarországnak nyújtandó, 6,5 milliárd eurós hiteléről szóló megállapodás; Veres János pénzügyminiszter és Simor András jegybankelnök már aláírta a két dokumentumot.
A PM és az MNB közös közleményben emlékeztet: a pénzügyi csomagról szóló döntést az Ecofin, az uniós pénzügyminiszterek tanácsa november 4-i ülésén hagyta jóvá.
Az EU Magyarországnak ajánlott, 6,5 milliárd euró hitele része annak stabilizációs csomagnak, amelynek alapján összesen 20 milliárd euró összegű forráshoz jut Magyarország. Ebből az EU mellett az IMF 12,5 milliárd euróval, a Világbank 1 milliárd euróval részesedik.
Magyarországnak a Nemzetközi Valutalappal érvényben lévő megállapodása van, azt követően, hogy az IMF igazgatósága november 6-án szintén a magyar stabilizációs program támogatásáról döntött. A Világbankkal a tárgyalások folyamatban vannak – áll a közleményben. (Az erről szóló, angol nyekvű dokumentumot mellékeljük.)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.