Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A horvát kormány és a Mol rövidesen lezárhatják tárgyalásaikat a Molnak az INA horvát olajipari konszernben való részvételéről - értesültek hétvégi számukban a horvát lapok. Eszerint a Mol döntő szerephez juthat az INA felügyelő bizottságában, jóllehet a döntéseket a testületnek egyhangúlag kell majd meghoznia.
A felek a lapok szerint a megállapodás megkötése előtt állnak. Az új INA igazgatótanács hat, a felügyelő bizottság pedig kilenc tagból állhat majd. Ez utóbbi testületbe a Mol öt, a horvát kormány három tagot jelölhet, a cég alkalmazottainak pedig egy képviselője lesz. A horvát kormány a Mollal a karácsony előtt folytatott tárgyalások tényét kormányülésen erősítette meg.
A felügyelő bizottság a jövőben egyhangú döntés alapján határozhat olyan lényeges kérdésekről, mint a társaság alapokmányának, nevének megváltoztatása, az INA-vagyon értékesítése, vagy döntés a finomítókról. A felügyelő bizottság elnökének személyére a horvát kormány tehet majd javaslatot.
Az INA igazgatótanácsa jelenleg hét tagú, és a testületben két magyar foglal helyet. A hattagú felügyelő bizottságban a Mol szintén két taggal képviselteti magát. A horvát kormány várakozása szerint a Mollal való megállapodást még az év vége előtt rögzíthetik. Nem ismeretes viszont, hogy a megállapodást mikor írhatják alá. A lapok nem tesznek említést arról, mekkora tulajdonra és milyen módon tenne szert a Mol az INA-ban az új megállapodás szerint.
A Mol jelenleg 47,15 százalékos tulajdoni résszel az INA legnagyobb részvényese. A magyar olajipari cég közkézi részvényvásárlás során októberben szerezte meg az INA 22,15 százalékát. A Mol által 5,38 milliárd dollárra (3,96 milliárd euróra) értékelt teljes INA vagyon 44,83 százaléka van még a horvát állam tulajdonában, nyolc százalék felett különböző befektetők rendelkeznek.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.