szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kína az első félévben hajszállal megelőzte Németországot az exportban, jeléül annak, hogy részéről hosszabb távin is kihívás érheti Németország helyezését mint a világ legnagyobb exportőrét.

Az első félévben a kínai kivitel értéke 521,7 milliárd dollár volt, Németországé 521,6 milliárd dollár, ismertette a Kereskedelmi Világszervezet adatait a londoni Financial Times kedden
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Soros György bízik a kínai gazdaságban

Soros György, a magyar származású milliárdos a kínai Shanghaidaily.com internetes újságnak azt nyilatkozta a hét végén, hogy bízik a kínai gazdaságban és hisz abban, hogy az ázsiai ország gyorsan túljut a gazdaságnövekedés megtorpanásának szakaszán. Soros nagyon érdekeltnek nevezte magát a kínai befektetésekben és "keresi a lehetőségeket".

MTI Gazdaság

Soros György Kínában keresi a boldogulást

Soros György, a magyar származású milliárdos a kínai Shanghaidaily.com internetes újságnak azt nyilatkozta a hét végén, hogy bízik a kínai gazdaságban és hisz abban, hogy az ázsiai ország gyorsan túljut a gazdaságnövekedés megtorpanásának szakaszán. Soros nagyon érdekeltnek nevezte magát a kínai befektetésekben és „keresi a lehetőségeket”.

MTI Gazdaság

A kínai gazdaság a vártnál jobban növekszik

A kínai gazdaság a vártnál gyorsabban vált gyorsuló növekedésre a gazdasági világválság okozta lassulás után, erősítvén a reményt, hogy a felzárkózó országok közül a legnagyobbak – mint Kína, India vagy Brazília – fogják végül kihúzni a válságból a világot is.

Vélemény

Miért él már csak húszezer kínai Magyarországon?

A Budapesti Corvinus Egyetem 2007 óta működő Kínai Közigazgatás-, Gazdaság- és Társadalomkutató Központjának igazgatóját, P. Szabó Sándort kérdeztük a magyar-kínai kapcsolatok jelenlegi helyzetéről, az itt élő kínai közösség megritkulásának okairól, a kínai gazdasági „lufi” kipukkadásának esélyéről. Az igazgató előzőleg közel tíz évig az ELTE kínai szakán tanított, most is oktat, kutat, szakterülete a mai kínai gazdaság és társadalom, illetve az ókori kínai filozófia.