A hét eleji mérsékelt gyengülés szerdán már gyorsuló zuhanásra váltott, és a piaci elemzők ismét a régóta várt nagy visszaesésre figyelmeztettek. A hét második felében ugyan újra emelkedni kezdtek az árfolyamok, de a szakértők az ideges piacból, az egyre kevesebb vásárlóból, a befektetők elbizonytalanodásából továbbra is arra következtetnek, hogy hamarosan megkezdődhet a lejtmenet. Ezt a várakozást azzal is indokolják, hogy egyrészt nagyon magasan vannak a részvényárak, másrészt a szeptemberrel általában egy gyengébb tőkepiaci periódus veszi kezdetét.
Az európai börzéken is pesszimista hangulat uralkodott a hét nagyobb részében, csak pénteken volt némi emelkedés. Makrogazdasági szempontból a hét fontos adata volt a pénteken közölt amerikai munkaerő-piaci jelentés, amelyből az amerikai gazdaság állapotára következtetnek a befektetők. A jelentés felemás adatokat hozott: a vártnál kevesebb munkahely szűnt meg ugyan augusztusban, a munkanélküliségi ráta ugyanakkor a becsültet meghaladó szintre, 9,7 százalékra emelkedett a júliusi 9,4 százalékról.
A részvényekkel a múlt héten 112,9 milliárd forint értékben kereskedtek, míg az előző héten 176,8 milliárd forint értékben születtek üzletek. A teljes adásvétel 68 százalékát a közel 77 milliárd forintos forgalmat bonyolító OTP adta, míg a Mol részvényei 11,4 százalékkal, a Richter részvényei 7,6 százalékkal, a Magyar Telekom részvényei pedig 7,7 százalékkal részesedtek a heti forgalomból.
A vezető részvények gyengültek a héten. A Mol árfolyama 5,46 százalékkal 13850 forintra esett. Az OTP részvények ára 2,54 százalékkal 4800 forintra csökkent. A Magyar Telekom 2,14 százalékkal 776 forintra gyengült. A Richter árfolyama 3,95 százalékkal 37460 forintra csökkent. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 3,76 százalékos gyengüléssel, 19200 forinton zárta a hetet. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 47 ponttal, 2,48 százalékkal csökkent, 1854 ponton zárt pénteken.