szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Trigránit közleményben cáfolta hétfőn az orosz Kommerszant értesülését, miszerint Demján Sándor áruba bocsátja az érdekeltségébe tartozó orosz lottócég, az Orglot többségi, 51 százalékát.

A Trigránit köztleménye szerint az 51 százalékos tulajdon értékesítése jelenleg nincs napirenden. Ugyanakkor megjegyzik, hogy több vállalat is jelezte vételi szándékát. Az Oroszországi Orglot Zrt. kisebbségi részvényese, a 49 százalékos tulajdonnal rendelkező Konverssport elővásárlási joggal rendelkezik, hogy a többségi tulajdonostól megvásárolja a cég részvénypakettjét. Az Orglot Oroszország  menedzsment-jogait a jelenlegi kisebbségi tulajdonos gyakorolja, ő irányítja a vállalat menedzsment-tevékenységét is - áll a közleményben.

A magyar vállalkozó 2008 októberben szállt be az orosz lottócégbe a Gazprombank kivásárlásával. Demján Sándor oroszországi vállalkozásához kezdetben az MFB Zrt. nyújtott volna hitelt, de a bank tájékoztatása szerint ettől az "ügyfél" elállt.. A 2008 decemberben megkötött szerződés értelmében a bank a 100 millió eurós beruházáshoz 15 százalékos önerő biztosítása mellett 85 millió euró összegű, nem kedvezményes kamatozású hitelt adott öt évre.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Demján: kudarcos volt az elmúlt nyolc év gazdaságpolitikája

Demján Sándor szerint kudarcos volt az elmúlt nyolc év gazdaságpolitikája: az ország vezető régiós helyéről - az eladósodottságot tekintve - "Burundival azonos helyre" sorolódott. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) ügyvezető elnöke a szervezet hétfői budapesti fórumán kiemelte: a szövetség pártsemleges, az eredmény érdekli

hvg.hu Itthon

Milliárdos magánalapítványok

A leggazdagabb magyarok némelyike már a saját nevét viselő alapítványa révén költ milliárdokat közcélra: tehetséges gyermekek taníttatásától a kortárs képzőművészet pártolásáig. A HVG karácsonyi számának összeállítása azt veszi közelebbről szemügyre, hogy Csányi Sándor, Demján Sándor és Kovács Gábor mennyit és hogyan költ a nevét viselő alapítvány révén.