Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Németország amellett van, hogy ha újabb euróövezeti országnak kellene pénzügyi mentőövet dobni, akkor a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szintén szálljon be a finanszírozásba, miként az Görögország esetében is történt – vált ismertté német kormányzati forrásból, az EU-országok pénzügyminisztereinek vasárnapi brüsszeli tanácskozása helyszínén.
A legfrissebb diplomáciai értesülés szerint Németország már mintegy 600 milliárd eurós válságkezelő forrásbővítést javasol, amelyben benne lenne az IMF részesedése is. A 27-ek körében – mondták diplomaták a késő estébe nyúlt tanácskozás közben – megteremthetőnek látszik a konszenzus abban, hogy 50 milliárd euróról 110 milliárdra emeljék azt a hitelkeretet, amely eddig csak az eurózónán kívüli uniós tagállamok megsegítésére szolgált, de ezentúl a közös pénzzel fizető országok is részesedhetnének belőle.
Ha azonban olyan újabb euróország kerülne szembe fizetési nehézségekkel, mint például Spanyolország, akkor ez a keret édeskevés lenne. A görögöket az eurózóna országai és az IMF összesen 110 milliárd euróval segítik ki, Spanyolország esetében azonban egyes médiavélekedések akár 280 milliárdos igény eshetőségéről is szólnak.
E megfontolás lehet amögött, hogy a németek most már a korábban közszájon forgónál sokkal nagyobb összegű pénzügyi alap szükségességéről beszélnek, és elengedhetetlennek tartják a Nemzetközi Valutaalap részvételét a további esetleges pénzügyi mentőakciókban.
Eszerint az úgynevezett folyómérlegeszköz keretének 50-ről 110 milliárd euróra történő emelése önmagában "csupán" 60 milliárdot tenne ki, de ehhez jönne még egy 440 milliárdos készenléti keret az euróövezet országai részéről, valamint egy 100 milliárd eurós keret az IMF-től. Így adódna össze a 600 milliárd.
Angela Merkel német kancellár vasárnap este az euró megmentése érdekében tett erőfeszítések jegyében válságmegbeszélést folytatott kormánya több kulcsfontosságú tárcájának irányítójával, köztük Guido Westerwelle külügyminiszterrel, a kisebbik koalíciós partner, a liberálisok vezető politikusával.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az országba elsőként Mezőkeresztes kizárta a lakosokat az elővásárlási jogból, azzal kizárólag az önkormányzat élhet. A célok között a lakhatási programok indítása és a spekulatív lakásvásárlás visszaszorítása is szerepel az egyébként csökkenő lélekszámú településen.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.