A ZTE építi a Telenor 4G mobilhálózatát

A második legnagyobb kínai távközlési berendezés gyártó vállalat a ZTE Corp. mobil hálózati berendezéseket szállít és hálózatot épít ki a Telenor Magyarország mobil szolgáltató vállalatnak - írja a ZTE hétfőn kiadott közleménye.

  • MTI MTI
A ZTE építi a Telenor 4G mobilhálózatát

A szerződés értelmében a ZTE összekapcsolja a már meglévő második és harmadik generációs hálózati rendszert a kiépítendő negyedikkel az elkövetkező öt évben. A Telenor közleménye szerint az új hálózat listaáron mintegy 200 millió euróba kerül.

A ZTE a második legnagyobb kínai mobil telefon berendezés gyártó vállalat a Huawei Technologies után és nagy piaci sikereket ért el a fejlődő térségekben olyan nemzetközi nagyvállalatokkal szemben, mint az Ericsson, a Nokia Siemens Networks, illetve az Alcatel Lucent SA. A ZTE-nek már van együttműködési tapasztalata a norvég Telenor ASA vállalattal, miután épített már neki hálózatot  Indiában és Montenegróban. 

A mobiltelefon hálózati piacon a magas adatátviteli kapacitású negyedik generációs (4G LTE) hálózatok kiépítéséért folyó versenyben egyre sikeresebbek a kínai vállalatok. A Huawei például tavaly nyerte el a megbízást a Telenor 4G hálózatának kiépítésére hazai, norvégiai piacán. A 200 millió eurós megbízást a kínai vállalat az Ericsson és Nokia Siemens Networks  elől nyerte el. A ZTE pedig már hét 4G hálózatot telepített világszerte és több mint 50 kísérleti jellegű hálózatot helyezett üzembe.

A Telenor szerint a ZTE által kínált technológiával nincs szükség jövőbeni infrastruktúra-frissítésre, így a szolgáltató rugalmasan vezethet be új szolgáltatásokat és később zökkenőmentesen állhat át az LTE technológiára. A közlemény idézi Anders Jensent, a Telenor Magyarország vezérigazgatóját, aki kifejti: arra számítanak, hogy nőni fog az igény a mobil kommunikációs szolgáltatások, azon belül különösen a mobil szélessávú szolgáltatások iránt. A növekvő ügyféligények kielégítéshez egyre magasabb sebességre van szükség.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.