Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Enyhén emelkedett a BUX a keddi kereskedés első másfél órájában. A vezető részvények vegyesen szerepeltek. A CIG árfolyama 4,4 százalékkal csökkent.
A BUX fél 11-kor 23 195,9 ponton, 0,3 százalékkal a hétfői zárás fölött állt, a forgalom épphogy meghaladta a 3,5 milliárd forintot.
A Mol és a hajnalban kiugróan jó teljesítményről számot adó Richter árfolyama emelkedett. Az olajipari részvényre 20 700, a gyógyszerpapírra 47 000 forinton születtek ebben az időben üzletek, előbbi 0,8, utóbbi 1,1 százalékkal haladja meg a hétfői utolsó értéket.
Mérsékelten esett viszont a Magyar Telekom, az 597 forintos ár 0,3 százalékkal marad el az előző napi zárástól. Gyakorlatilag stagnál az OTP, az 5738 forintos árfolyam, 0,1 százalékos mínuszt jelent.
Továbbra is az eladók uralják a CIG Pannonia piacát. A tegnap 938 forintos árfolyamon bevezetett részvény már az első nap 8 százalékkal az induló szint alatt zárt, ma 825 forintig csúszott a papír, ami további 4,4 százalékos esést jelent.
Európa főbb piacai ebben az időben a BÉT-hez hasonlóan enyhe pluszban álltak: a londoni FTSE 100 0,52, a párizsi CAC 40 0,31, a német DAX 0,26 százalékos emelkedést mutatott a hétfői záráshoz képest.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.