Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Közel 2 százalékkal emelkedett csütörtökön a BÉT vezető indexe, az OTP több mint 3 százalékkal lett drágább.
Az OTP és a Mol drágult: a bankrészvény 5575 forinton, az olajipari papír 24 000 forinton zárt, a szerdai záróértékhez képest az előbbi 3,37 százalékos, az utóbbi 2,56 százaklos emelkedést jelent.
Az OTP erősödéséhez egy esetleges horvátországi akvizícióról szóló hír mellett a Standard & Poor’s is hozzájárult.
A Magyar Telekom 585 forinton zárt, pontosan ott, ahol egy nappal korábban; a Richter árfolyama 0,57 százalékkal, 35 935 forintra csökkent.
A BUX a kereskedés végén 22 840,88 pontot mutatott, 418,63 ponttal többet, mint egy nappal korábban.
A részvényszekció forgalma 17,1 milliárd forint volt, ez több mint 700 millió forinttal haladja meg az idei napi átlagot. Az OTP részvényei 10,7 milliárd forint, a Mol papírjai 2,15 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. A Magyar Telekomot 2,2 milliárd forint, a Richtert 0,65 milliárd forint értékben adták-vették.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Bár a károk súlyosak és kiterjedtek, személyi sérülésről egyelőre nem érkezett hír.