2,3 százalékon stagnál a német infláció

Az Európai Központi Bank (EKB) 2 százalékot meg nem haladó inflációt tart megfelelőnek. Németországban a május-júniusi 2,3 százalék előtt, áprilisban két és fél éves csúcson, 2,4 százalékon volt az infláció. A fogyasztói árak a júniusival együtt már hatodik hónapja emelkednek az EKB célját meghaladó mértékben.

  • MTI MTI
2,3 százalékon stagnál a német infláció

Németországban a fogyasztói árak júniusban várhatóan 2,3 százalékkal, a májusival megegyező mértékben haladják meg az egy évvel korábbi szintet - közölte kedden a német statisztikai hivatal előzetes becslések alapján. A végleges inflációs adatot a részletes számításokat követően, július közepén közlik. 

Az Európai Központi Bank (EKB) 2 százalékot meg nem haladó inflációt tart megfelelőnek. Németországban a május-júniusi 2,3 százalék előtt, áprilisban két és fél éves csúcson, 2,4 százalékon volt az infláció. A fogyasztói árak a júniusival együtt már hatodik hónapja emelkednek az EKB célját meghaladó mértékben. Az inflációt elsősorban a benzin, a fűtőolaj és az áram drágulása tartja az euróövezeti jegybank inflációs célját meghaladó szinten. 

Elemzők további növekedést várnak. "Legkésőbb a nyári szabadságolások után az infláció megindul a 3 százalék felé" - vélte Andreas Rees, az UniCredit elemzője. "A vállalkozások egyre inkább hárítják át a fogyasztókra a megnövekedett költségeket. Erre meg is van a lehetőség, hiszen a gazdaság pörög, a foglalkoztatottság pedig rekordszinten van" - mondta. Hasonlóképpen látja a folyamatot Ulrike Rondorf, a Commerzbank elemzője, aki szerint az infláció növekedése "a német fellendülés első igazán jelentős kedvezőtlen mellékhatása".

 
 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.