Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Jövő januártól, illetve februártól több változás is lesz a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárásaiban, így különösen az összefonódások engedélyezése iránti eljárásokra vonatkozó szabályokban - hívja fel a figyelmet közleményében a hivatal.
A legjelentősebb változás, hogy 2012. február 1-jétől megújul az összefonódások engedélyezése iránti kérelem űrlapja, amelyet a 2012. február 1-jén vagy azt követően benyújtott kérelmek esetén kell alkalmazni. Az űrlaphoz kapcsolódóan a GVH részletes útmutatót is közzétett, emellett a kitöltés segítése, és az eljárása hatékonyságának biztosítása érdekében február 1-jétől valamennyi potenciális kérelmező számára lehetőséget biztosít a kérelem benyújtása előtt előzetes egyeztetésre. Az erre vonatkozó tájékoztató szintén elérhető a honlapon - közölte a versenyhatóság.
2012. január 1-jétől változnak a GVH összefonódás engedélyezése iránti eljárásáért fizetendő díjra vonatkozó szabályok is, így a 2012-ben benyújtott kérelemre induló összefonódás-engedélyezési eljárásokért igazgatási szolgáltatási díjat kell fizetni. Ennek mértéke a jelenleg hatályos szabályokhoz képest nem változott, csak a szabályozás egyértelművé tette, hogy ezt a díjat igazgatási szolgáltatási díjnak kell tekinteni, így bizonyos részletszabályok is változnak - hívja fel a figyelmet a GVH.
Hozzáfűzi: így a bonyolultabb megítélésű ügyekben fizetendő további tizenkétmillió forint díjat nem az ügyet lezáró döntés után, hanem az eljáró versenytanácsnak az eljárás teljes körűvé nyilvánításáról hozott döntésének közlésétől számított nyolc napon belül kell majd befizetni, ennek hiányában az eljárást meg kell szüntetni.
Hasonlóképpen változás, hogy a kérelem visszavonása esetén a már megfizetett teljes összeg fele (a teljes körű eljárás esetén fizetendő díj megfizetése után összesen nyolc millió forint) jár vissza - olvasható a közleményben.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.