Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Enyhült a forintra gyakorolt piaci nyomás hétfő délelőttre, a magyar fizetőeszköz erősödött kissé reggel. Az eurót hétfőn délelőtt tíz órakor 313,63 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben a péntek esti 314,60 forint után.
A svájci frankot 258,11 forinton jegyzik a pénteki 258,96 forint után, a dollár árfolyama hétfőn délelőtt 245,68 forint a pénteki 247,30 forinttal szemben, a japán jen 3,1955 forintos jegyzésen áll a péntek délutáni 3,2118 forint helyett.
Az euró 1,2668 dollárra, 16 havi mélypontra gyengült hétfőn a globális devizakereskedelem ázsiai kereskedési szakaszában az euróövezeti válságaggodalmak fokozódása miatt. A német Der Spiegel hetilap vasárnap cikket jelentetett meg arról, hogy a Nemzetközi Valutaalap kételkedik a görögországi reformok sikerében. Az euró azonban délelőtt tíz órára már 1,2765 dollárra erősödött a Sarkozy-Merkel találkozótól várt eredmények reményében.
Az euró/dollár árfolyam alakulását és ezzel közvetve a forint árfolyamot is a Sarkozy-Merkel találkozó mellett a héten az esedékes európai makrogazdasági mutatók, valamint az olasz és a spanyol kötvényaukciók eredménye alakítja majd. A forint árfolyamára közvetlen hatással lesz ezen kívül még a magyar készenléti hitelről a Nemzetközi Valutaalappal a héten esedékes tárgyalás eredménye is.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.