Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Szerdán kora délelőtt tartotta árfolyamát a forint reggelhez képest: az eurót délelőtt tíz óra után 291,40 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben, alacsonyabban a kedd délutáni 292,60 forintnál.
A svájci frank jegyzése 240,90 forintra csökkent 242,30 forintról, a dollárt szerda délelőtt 222,80 forinton jegyezték a kedd délutáni 223,56 forinttal szemben, a japán jen jegyzése pedig 2,6736 forint az előző délutáni 2,6970 forint után.
A forint árfolyamát kedden leginkább az európai uniós tagországok pénzügyminisztereinek találkozójáról, a Magyarországnak járó jövő évi kohéziós keret sorsáról kiszivárgó hírek mozgatták. Kedden az euró jegyzése 295 feletti és 293 alatti forint-jegyzések között ingadozott.
A halasztó döntés hatására a forint végül szerdára is áthúzódó erősödésnek indult. Az uniós országok pénzügyminiszterei kedden jóváhagyták ugyan a kohéziós források részleges felfüggesztését, de egyben úgy döntöttek, hogy az intézkedést júniusban hatályon kívül helyezik, ha Magyarország megteszi az elvárt kiigazító lépéseket.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.