Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Richard Quest, a CCN Business Traveler című programjának műsorvezetője és az őt kísérő stáb forgatott Budapest turisztikai látnivalóiról, valamint a Budapest Airport helyzetéről a Malév csődje után - közölte a Budapest Airport. A tervek szerint a Budapesten forgatott riportműsort június 14-én sugározza a CNN hírtelevízió.
Milyen erőfeszítések történtek a légiközlekedés fellendítésére a Malév csődje után, milyen fejlesztéseket hajtott végre a Budapest Airport az elmúlt években a repülőtér korszerűsítése érdekében és vajon milyen jövője lesz az idegenforgalomnak Magyarországon? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kereste a választ Richard Quest és a CNN stábja a Budapest Airportnál és a magyar fővárosban az elmúlt napokban - közölte a repteret üzemeltető társaság.
Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója részletesen ismertette azokat az erőfeszítéseket, amiket a Budapest Airport tett a Malév csődje után, hogy magára találjon a légiközlekedés Magyarországon. Mint elmondta, mind a hagyományos, mind a diszkont légitársaságok napok alatt reagáltak új járatok indításával, a meglévő járatok sűrítésével vagy a Budapestre közlekedő gépek kapacitásának növelésével a nemzeti légitársaság megszűnése nyomán keletkezett piaci űrre.
Jost Lammers a közlemény szerint a CNN-nek azt is elmondta, hogy itt lenne az ideje a légügyi egyezmények által szabályozott, ex-Malév útvonalak újranyitásának útjában lévő akadályok megszüntetésének, például Moszkvába, Kijevbe, Tel-Avivba és Isztambulba.
A CNN stábja forgatott a Wizz Airről is, a budapesti bázisú diszkont légitársaságról valamint a Ryanairről, amely öt gépet telepített Budapestre és ezzel tért vissza a magyar piacra a Malév csődje után. A CNN riportműsorában szó lesz arról is, hogy a Budapest Airport május 29-én kénytelen lesz bezárni az 1-es terminált és minden légitársaságot átköltöztet a 2-es terminálra.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.