szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Elképesztően pesszimisták a magyar emberek, ha a munkaerőpiaci kilátásokról van szó, derül ki a Gallup nemzetközi felméréséből. Tízből nyolc honfitársunk gondolja úgy, hogy rossz a munkaerőpiac helyzete és a megkérdezetteknek csak 12 százaléka véli úgy, hogy könnyen tudna munkát találni.

A Gallup nemzetközi felmérése szerint világszerte tízből hatan vélik úgy, hogy nem kedveznek a világgazdasági folyamatok az álláskeresőknek - írja a Világgazdaság Online az ELTE TÁTK hírlevelére hivatkozva. A kutatásban 146 országban kérdezte meg a Gallup az embereket a munkaerőpiaci helyzetről, és egyáltalán nem születtek pozitív eredmények. A válaszadók 57 százaléka vélte úgy, hogy kilátástalan helyzetben vannak az álláskeresők. Ez a mutató különösen Európában rendkívül magas: az öreg kontinensen az emberek 72 százaléka gondolja úgy, hogy itt már nem lehet tenni semmit.

Érdemes megemlíteni, hogy Szingapúr kivételével mind a tíz ország, ahol a legoptimistábban nyilatkoznak a munkaerőpiaci helyzetről, fejlődő ország (pl. Szaúd-Arábia, Panama, Thaiföld). A tíz legnegatívabb közül pedig hat európai uniós tagállam, itt Görögország áll az élen 96 százalékos borúlátással. Magyarország nincs benne a legpesszimistábbak között, ám hazánkban is rendkívül negatívan ítélik meg a munkaerőpiac helyzetét a megkérdezettek. Tízből nyolcan látják rossznak a munkaerőpiac helyzetét, és csak 12 százalék hiszi úgy, könnyen tudna állást találni.

A világ legnagyobb gazdaságainak többségében is negatívan ítélik meg a helyzetet, Olaszországban a válaszadók 91 százaléka gondolja úgy, hogy negatívak a munkaerőpiaci folyamatok, Nagy-Britanniában 83 százalék, Japánban pedig 72 százalék ez a mutató. Érdekes, hogy Brazíliában és Németországban enyhén többségben vannak az optimisták.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!