Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
4,1 százalékkal csökkent az ipari termelés havi összevetésben. Az autóipar különösen rossz hónapot zárt: a termelés éves összevetésben 12,4 százalékkal, a gépjárműexport pedig 19,6 százalékkal csökkent.
Havi összevetésben 4,1 százalékkal csökkent a japán ipari termelés szeptemberben a gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium által kedden közölt adatok szerint.
A tavaly márciusi természeti katasztrófa, illetve a gazdasági világválság 2008-as kirobbanása óta ez volt a japán ipari termelés legjelentősebb visszaesése.
Elemzők a gyenge külső keresletet - elsősorban a kínai export visszaesését -, valamint a környezetbarát autók vásárlását támogató kormányzati program végét okolták a vártnál nagyobb csökkenésért.
A minisztérium szerint az immár három hónapja tartó visszaesés tartós maradhat.
Az autóipar különösen rossz hónapot zárt: a termelés éves összevetésben 12,4 százalékkal, a gépjárműexport pedig 19,6 százalékkal csökkent.
Az ipari kibocsátás mellett a lakossági fogyasztás is a várakozásokat meghaladó mértékben, 0,9 százalékkal csökkent szeptemberben. Ugyanakkor a munkanélküliségi ráta nem változott, továbbra is 4,2 százalék.
Előzetes adatok alapján a japán gazdaság teljesítménye októberben sem javult, a hónap első tíz napjában 4,8 százalékkal esett az export, és 315 milliárd jenes kereskedelmi deficitet szenvedett el a szigetország.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.