Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az Északi Áramlat harmadik és negyedik ágát Észtországon keresztül építené a konzorcium, mert arra olcsóbb lenne, mint az első két ág nyomvonalán. Az észt védelmi miniszter szerint aggályos az oroszokat ismét beengedni, kérvénnyel fordult a kormányhoz.
Az energiainfo friss posztja szerint az észt védelmi miniszter, Urmas Reinsalu azt kérte a kormánytól, hogy az ne engedélyezze, hogy az Északi Áramlat harmadik és negyedik ága az országukon haladjon keresztül. A külügyminiszternek írt levél azt követően született, hogy egy hónapja a gázvezetéket építő német-orosz konzorcium engedélyt kért az Észtországhoz tartozó tengerfenék tanulmányozására.
Hasonló kérést öt éve már visszautasított a balti oszág, akkor környezetvédelmi és biztonsági okokra hivatkozva. Az energiainfo azt írja: Oroszország azért próbálkozik újból az észt vizeken építkezni, mert jóval olcsóbb megoldás lenne, mint a Finnország fennhatóságához tartozó, sziklás mederben lefektetni a két új vezetéket az első kettő mellé.
Az Északi Áramlat két újvezetékével megduplázódna a Gazprom gázexport kapacitása Németoszág felé, és akár évi 110 milliárd köbmétert is eladhatna a négy vezetéken keresztül. Az észt érintettségben most a szűk keresztmetszetet az jelenti, hogy Moszkva fenntartaná magának akár a katonai beavatkozási jogát is abban az esetben, ha úgy látja, hogy bármelyik vezetéke veszélybe került, márpedig ez a konzervatívabb észt politikai vezetők számára aggályos.
Németország az Európai Unióban gyakorolt befolyása révén biztosíthatná az Észtországba tervezett LNG-fogadóállomás támogatását, így megnyerve Tallinn bizalmát. Észtország a szintén a Berlin által nagymértékben irányított eurózóna legkisebb tagja, ez a másik ütőkártya Németország kezében abban a játszmában, amelyben szeretné az észt vezetést tárgyalóasztalhoz ültetni. Emellett Oroszország harmadik legnagyobb üzleti partnere Észtországnak, amely nem feltétlenül ragaszkodik a gazdaságilag jó ideje hanyatló Unióval való újabb üzleti kapcsolatok kialakításának.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.