Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A német kormány ellenzi, hogy az Európai Bizottság büntetővámokat vessen ki a Kínából származó napelemekre. Német kormánykörökből származó értesülések szerint Berlin erről már hivatalosan is tájékoztatta a bizottságot.
Előzőleg egy berlini CDU-elnökségi ülés előtt Günther Oettinger energiaügyi biztos is arról tájékoztatott, hogy a kérdésben még semmi nem dőlt el, de tart a vizsgálat dömpingügyben.
Az Európai Bizottság 37-től 68 százalékig terjedő vámmal sújtaná a kínai napelemek importját, mert a dömpingáron érkező kínai termékek lehetetlen helyzetbe hozták az európai gyártókat. Az intézkedésről május 15-én egyeztettek legutóbb a tagállamok kereskedelmi szakértőivel Brüsszelben, végső döntés június elején várható.
A téma napirendre került Angela Merkel német kancellár és Li Ko-csiang kínai miniszterelnök vasárnapi megbeszélésein is: mindketten tárgyalásos rendezést szorgalmaztak a Peking és Brüsszel között fenyegető kereskedelmi vita elsimítása érdekében.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.