Minden eddiginél több adót fizettek be tavaly a németek

A német pénzügyminisztérium szerint a helyi adók nélkül összesen 570,2 milliárd euró adóbevétel keletkezett 2013-ban, ami 3,3 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest.

  • MTI MTI
Minden eddiginél több adót fizettek be tavaly a németek

Németországban minden korábbinál több adót fizettek be tavaly: a pénzügyminisztérium pénteki közleménye szerint a helyi adók nélkül összesen 570,2 milliárd euró adóbevétel keletkezett 2013-ban, ami 3,3 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A rekord mértékű foglalkoztatottság hatására elsősorban a személyi jövedelemadóból származó bevétel emelkedett, 6,2 százalékkal 158,2 milliárd euróra. 

A kedvező munkaerőpiaci helyzet révén a lakossági fogyasztás is bővült, így a forgalmi adóból származó bevétel 1,1 százalékkal 196,9 milliárd euróra emelkedett 2013-ban. Az életmód változására utal, hogy jelentősen csökkent az élvezeti cikkek forgalmából származó adóbevétel, a dohánytermékek jövedelmi adójából például 3,2 százalékkal, a kávé jövedéki adójából 3,1 százalékkal kevesebb bevétel keletkezett, mint 2012-ben. 

A minisztérium szerint a konjunktúra 2014-ben is kitart. Az előrejelzés szerint a világgazdasági környezet stabilizálódik, és a lakossági fogyasztás a gazdasági növekedés egyik motorja lehet.

Tavaly a német hazai össztermék 0,4 százalékkal növekedett. Az idén a kormány, a Bundesbank és az Európai Bizottság szerint 1,7 százalékkal, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint 1,4 százalékkal növekedhet a német gazdaság.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.