A Magyar Nemzet és a Népszabadság is napirenden tartja a Seszták Miklós fejlesztési miniszter körül felbukkant ügyeket. A Nemzet szerint a miniszter offshore-hátterű cége 20 milliós támogatást kapott az offshore-ellenes harc kellős közepette, a Népszabadság pedig nem talált arra bizonyítékot, hogy Seszták bármelyik egykori céges társa kérte volna, hogy ügyvédként és kültagként írjon alá céges dokumentumokat.
A kormányszóvivő csütörtökön rövid nyilatkozatban reagált arra a Magyar Nemzet cikkre, ami Seszták Miklós fejlesztési miniszter félreállítását szorgalmazza. A Csermely Péter főszerkesztő-helyettes által jegyzett anyag hosszú bekezdésekben taglalják Seszták Miklós korábbi, ügyvédi praxisához köthető kétes ügyeit: a gyanús céghálót, amelyhez hasonlókat a lap szerint adóelkerülés céljából hoznak létre rendszerint, vagy az egyébként Seszták saját cégeivel is összefüggésbe hozható offshore-gyanús cégkapcsolatokat.
Kurucz Éva szerint a kormány szerint egyes üzleti körök számára jelentenek érdeksérelmet a kormány intézkedései, ezért a Sesztákot ért támadásokat üzleti és politikai nyomásgyakorlásnak fogják fel, amelynek nem hajlandók engedni.
A Magyar Nemzet pénteken újabb írásban foglalkozott Sesztákkal. Azt írták: Lázár János ugyan tavaly bejelentette, hogy a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség harcot hirdet az offshore-cégek ellen és azok nem juthatnak majd uniós forráshoz, Seszták ciprusi és Seychelle-szigeteki hátterű cége mégis kapott 20 millió forintot. A King Beruházó, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. az Új Széchenyi Terv keretében arra pályázott, hogy a fejlesztési miniszter kisvárdai autószalonjában fogja elkölteni a kapott támogatást.
A pénteki Népszabadság mindeközben arról ír: semmi nem bizonyítja, hogy Seszták jelezte volna egykori bt.-társainak az egyidejű ügyvédi és kültagi aláírással kapcsolatos etikai aggályokat. (A lap korábbi cikke szerint a miniszter a Nagy és Társa Bt. számos dokumentumát saját aláírásával szentesítette, sőt, a cég ügyvédjeként több esetben maga igazolta az általa aláírt papír hitelességét, ez pedig sértheti a magyar ügyvédi kamara 1999-től hatályos etikai szabályzatát.)
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium sajtóosztálya azt állította: a miniszter jóhiszeműen azért járt el ügyvédként és kültagként is, és azért tett így, mert társai kifejezetten ezt kérték tőle az egyszerűbb ügymenet érdekében, érdeksérelmet pedig senki nem szenvedett.
Az nem derült ki a minisztérium közleményéből, hogy melyik bt-ről van szó, de a Népszabadságnak a Nagy és Társa Bt.-vel egykoron kapcsolatban állók tagadták, hogy Seszták ilyen megbízást kapott volna. A másik cég, a Haváz Bt. ügyeit ismerő forrás a lap kérdéseire azt mondta: Seszták Miklós sosem volt a bt. kültagja.