Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Venezuelában mindent elrontottak, amit lehetett, pedig 300 milliárd hordós olajtartalék pihen a területe alatt. Az infláció 63 százalékos, a költségvetési hiány a GDP 17 százalékát teszi ki. Közel a fizetésképtelenség.
Államcsőd fenyegeti Venezuelát annak ellenére, hogy a világ egyik legnagyobb kőolajmezője fölött terül el – írta a hétfői Világgazdaság. A készletet 300 milliárd hordóra becsülik.
A jelenség egyik oka, hogy az állami olajvállalat elavult eszközeivel képtelen felszínre hozni az olajkincset. A világ legnagyobb olajkitermelői közé tartozó ország mára a 12. helyre csúszott vissza.
A legfrissebb jelentések szerint az infláció a dél-amerikai államban meghaladja a 63 százalékot annak ellenére, hogy a kormány árrögzítéssel próbálkozik, aminek köszönhetően több multi kivonult az országból. Így tett például a Clorox, amelynek termékei kétharmadát érintette a kormány intézkedése. Az állam törvénytelennek minősítette a kivonulást és rekvirálta az üzemegységet, igaz, nem indította benne újra a termelést.
Ehhez hasonló húzásai miatt Venezuelát kártérítési perekben is elmarasztalták: 1,6 milliárd dollárral tartozik például az Exxon Mobilnak, mert 2007-ben államosították a vállalat egy kitermelését.
Más intézkedésekkel is próbálja megfékezni a kormány a gazdasági összeomlást: bevezették a vásárlásnál kötelező ujjlenyomat-azonosítást, valamint sötétedés után lezárják a kolumbiai határt, hogy megakadályozzák a csempészek munkáját.
Nagy gondot jelent az ország tartalékainak hiánya: jelenleg 20 milliárd dollár a tartalék, de ebből idén 7, jövőre pedig 10 milliárd dollár kifizetése esedékes a 2012-ben osztogatott államkötvények után. A tartalék jó része ráadásul a viharos gyorsasággal gyengülő bolivárban van, a külföldi deviza mindössze 2 milliárd dollárt tesz ki.
A költségvetési hiány a GDP 17 százalékát teszi ki, az államadósság pedig 50 százalékra rúg – mindezzel együtt Bolívia Argentína után a világ második legkockázatosabb országa.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Az ítélkezés minőségére is hatással lehet egyes bíróságok túlterheltsége, van, ahol átlagosan majd 140 ügyet visz egyszerre egy bíró. A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
A magánegészségügy mérete tavaly már az ezer milliárd forintot közelíthette. A szektornak ennek ellenére nem volt jó éve.
A robotsebészeti eszköz számára 20 fok lenne az ideális.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.
Az uniós forrásokhoz való hozzáférés a tét.