Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A világon működő cégek nagyjából harmadát nő vezeti vagy pedig női tulajdonosa van. Érdekes, hogy a legtöbb női főnök nem is az esélyegyenlőségre sokat adó országokban van, hanem három, kevésbé fejlett gazdasággal rendelkező kis államban – derül ki az Nemzetközi Munkaügyi Szervezet, az ILO friss tanulmányából. Magyarország a 106-os lista második negyedében van, a sor legvégén egytől egyig arab országok vannak.
A legtöbb női főnök az ILO adatai szerint Jamaicában van: ott pár tized híján eléri a 60 százalékot az arányuk. Kolumbia van a második helyen 53,1 százalékkal, és egy kis szigetállam, Saint Lucia a harmadik helyen 52,3 százalékkal.
A Fülöp-szigetek, Panama, Fehéroroszország, Lettország, Guatemala, a Bahamák és Moldova került még be az első tízbe.
Magyarország 38,6 százalékos aránnyal a 106-os lista második negyedében van, azonos helyen Botswanával és a Dominikai Köztársasággal.
Az Egyesült Államok a vezetők nagyjából 43 százaléka nő, ez a teljesítmény a 15. helyre volt elég. Kanada viszont csak a 43., ott a főnökök 36 százaléka nő, az Egyesült Királyságban pedig a vezetők 34 százaléka. Utóbbi a 49. helyre volt elég az ILO-listán.
Algéria, Pakisztán és Jemen áll az utolsó három helyen, öt százalék alatt van ebben a három országban a női vezetők aránya. Jemenben épphogy meghaladja a két százalékot ez a mutató.
A teljes felsorolás a The Washington Post cikkében található.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.