Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Lehetsz biztonsági szakember évi 15 milliós bérért, atomerőművi munkás 20 millióért, bróker 25 milliós keresettel. Ezek a legjövedelmezőbb munkák Nagy-Britanniában, de a többséget nem a magyar kivándorlóknak találták ki.
Érdekes összeállítást közöl a Business Insider arról, hogy az Egyesült Királyságban melyik az a 10 legjobban fizető munka, amelyet akár egyetemi végzettség nélkül is be lehet tölteni. A lista adatai az Adzuna nevű állásportáltól származnak, amely több százezer álláshirdetésből merített.
A top 10 legjobban fizető állás:
10. Újságíró
Éves átlagfizetés: 30 ezer 998 font (13,4 millió forint)
Még mindig be tud kerülni a szakmába az, akinek jó az íráskészsége – tegyük hozzá: értelemszerűen anyanyelvi szinten angolul.
9. Biztonsági szakember
Éves átlagfizetés: 35 ezer 144 font (15,2 millió forint)
A katonaságtól leszerelt, szervezési és logisztikai tapasztalattal rendelkezőket keresik, a focikluboktól kezdve a zenei fesztiválokig sok mindent velük őriztetnek.
8. Veszélyeshulladék-kezelő
Éves átlagfizetés: 36 ezer 684 font (15,9 millió forint)
A magas fizetés oka egyértelműen a munkával járó kockázat, és a jelöltektől elvárt alaposság, gondosság.
7. HR menedzser
Éves átlagfizetés: 38 ezer 677 font (16,8 millió forint)
Még ide is be lehet kerülni egyetem nélkül, de a továbblépéshez speciális tanfolyamra van szükség.
6. Légiirányító
Éves átlagfizetés: 41 ezer font (17,8 millió forint)
A National Air Traffic Services szervez olyan 5-11 hónapos kurzusokat, ahonnan be lehet kerülni a szakmába.
5. Munkás atomerőműben
Éves átlagfizetés: 44 494 font (19,3 millió forint)
Bár ebben a szektorban szinte mindenkinél fontos az egyetemi képzés, vannak még munkakörök, ahova nem feltétlenül kell – igaz, jelenleg egyetlen ilyen nyitott pozíciót sem tartalmaz az adatbázis.
4. Munkás olajfúrótoronynál
Éves átlagfizetés: 49 ezer 278 font (21,4 millió forint)
Általában 12 órás műszakban, hónapokig a tengeren kell dolgozni, olykor kemény időjárási körülmények között.
3. Árupiaci kereskedő a tőzsdén
Éves átlagfizetés: 53 ezer font (23 millió forint)
A jó beszélő- és matematikai készség sokszor többet jelent, mint az egyetem, még ma is. Csak speciális engedéllyel művelhető, amelyhez tanfolyamot kell végezni.
2. Bányaépítő
Éves átlagfizetés: 56 ezer 260 font (24,4 millió forint)
Általában külföldre kell menni – messze a családtól –, és nehéz körülmények között kell dolgozni. A használt gépek kezelését külön tanulni kell.
1. Részvénykereskedő – bróker
Éves átlagfizetés: 59 ezer 475 font (25,8 millió forint)
Ugyanaz a helyzet, mint az árutőzsdén, bizonyos képességek és engedélyek birtokában nem kérnek a kezdéshez egyetemi végzettséget.Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?